29.10.2015

500. zwycięstwo w karierze! Radwańska odsyła Halep do domu!

Agnieszka-Radwanska-Singapur

Agnieszka Radwańska wygrała 2:0 (7:6 6:1) z Simoną Halep w ostatnim swoim meczu w Grupie Czerwonej podczas WTA Finals w Singapurze. Krakowianka tym samym zachowała szansę na awans do półfinału. Teraz musi liczyć na zwycięstwo Sharapovej w dwóch partii przeciwko Pennettcie.

Polka spotkanie rozpoczęła bardzo źle, już w pierwszym gemie straciła podanie. Turniejowa „jedynka” na początku grała pewnie. Nie miała problemów przy własnych serwisach i zdecydowanie objęła prowadzenie (1:3). Radwańska po raz kolejny musiała się bronić przed przełamaniem, jednak tym razem po grze na przewagi utrzymała podanie. Chwilę później Isia zdołała odrobić stratę i jak się okazało był to jeden z ważniejszych gemów w meczu (3:3). Halep zaczęła grać słabiej, ale trzeba również zaznaczyć, że nasza reprezentantka weszła na wyższy poziom. Grała znakomicie w defensywie, a od czasu do czasu skutecznie atakowała do siatki. W dziewiątym gemie 26-latka ponownie dała szanse na przełamanie dla rywalki, lecz znów w najważniejszych momentach grała fenomenalnie (5:4). Rumunka nie wykorzystała okazji, a następnie sama miała wielkie problemy. Agnieszka miała dwie piłki setowe pod rząd, ale zaprzepaściła je popełniając proste błędy. Wiceliderka rankingu WTA wywalczyła sobie kolejne trzy break pointy, ale zakończyło się bez przełamania. Tie-break musiał rozstrzygnąć o losach tej odsłony. Halep na początku „dodatkowego” gema spisywała się bardzo dobrze. Prowadziła już 5-1, jednak ostatecznie to Radwańska zwyciężyła na otwarcie zdobywając sześć punktów z rzędu (7-5)!

Druga część spotkania zdecydowanie należała do krakowianki. Od startu postawiła trudne warunki swojej przeciwniczce. W pierwszym gemie była bliska przełamania, lecz tym razem dobra gra ze strony Simony dało jej utrzymanie. Przy własnym podaniu Isia nie miała żadnych problemów i szybko wyrównała stan seta (1:1). Od tego momentu na korcie „grała” już tylko jedna tenisistka. Radwańska zaczęła grać swój najlepszy tenis, zdobyła breaka wygrywając do zera (2:1)! Fantastyczną grę kontynuowała także w kolejnych minutach, kiedy to nie dała żadnych szans najwyżej rozstawionej zawodniczce w turnieju. Przełamała następne podanie Halep i była już bardzo bliska rozstrzygnięcia meczu na własną korzyść (4:1). Po bardzo długiej pierwszej partii, która trwała 76. minut teraz Agnieszka wygrała w pół godziny! Rumunka była bezradna, nie mogła poradzić sobie z solidnymi returnami naszej reprezentantki i musiała pogodzić się z tym, że jedzie do domu już po fazie grupowej (6:1).