28.07.2016

Agnieszka Radwańska wygrała swój pierwszy mecz w Montrealu

Agnieszka-Radwanska-Rogers-Cup

Agnieszka Radwańska po ponad półtoragodzinnej walce awansowała do 1/8 finału w Montrealu. Spotkanie z Monicą Niculescu udało się zakończyć w dwóch setach (6:1, 7:5), chociaż było blisko wyrównania. Polka obroniła trzy piłki setowe, a w kluczowych momentach miała dużo szczęścia. W następnej rundzie Isia zagra z Anastasią Pavlyuchenkovą.

Piąta rywalizacja pomiędzy Radwańską a Niculescu rozpoczęła się od przełamania. Swoją znakomitą passę krakowianka kontynuowała w kolejnych gemach, co potwierdzało jej dominację na korcie. Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych biało-czerwona grała niemal bezbłędnie w przeciwieństwie do swojej wczorajszej rywalki. Niculescu zdobyła honorowego gema w pierwszym secie, jednak to było zdecydowanie za mało, by nawiązać walkę z dobrze dysponowaną Polką (6:1).

W kolejnej odsłonie zgromadzeni kibice nie mogli narzekać na jednostronny pojedynek. Tenisistki popełniały więcej błędów, a Radwańska obniżyła poziom swojego tenisa. Słabszy serwis w wykonaniu krakowianki pozwolił Rumunce na skuteczniejszą i swobodniejszą grę oraz przełamanie turniejowej „czwórki”. Przy stanie 5:4 wydawało się, że dla naszej tenisistki nie ma już ratunku i musi oddać seta. Tak się jednak nie stało, po obronie trzech piłek setowych, Niculescu zaczęła popełniać więcej błędów i nie podjęła walki. W 12. gemie Radwańska wywalczyła piłkę meczową i szczęśliwie zakończyła niemal przegranego seta na swoją korzyść.