14.01.2015

ATP Sydney: Mayer lepszy od Janowicza

JJ

Jerzy Janowicz przegrał po trzech setach (6:4 1:6 6:7) z Leonardo Mayerem (Argentyna, 5) w II rundzie Apia International Sydney. Polak zagrał bardzo dobrze w pierwszej partii, w drugiej tragicznie, w trzeciej natomiast zabrakło szczęścia. W ćwierćfinale Argentyńczyk zmierzy się z Julienem Benneteau (Francja, 4).

Otwierający set wyrównany, choć lekką przewagę osiągnął nasz zawodnik. Mayer miał „trudnego” gema, jednak udało mu się wygrać na przewagi i wciąż mieliśmy remis. Mimo silnego wiatru JJ radził sobie dobrze przy swoich podaniach i spokojnie je utrzymywał (3:3). Gema później łodzianin wyszedł na prowadzenie! Po wielu błędach przeciwnika wykorzystał break pointa i nie oddał przewagi już do końca partii.

Szybko sprowadzony na ziemię

Druga część rywalizacji rozpoczęła się słabo dla Polaka. Janowicz stracił własne podanie i musiał gonić wynik (0:2). Zamiast odrabiać, 24-latek został znów przełamany (0:4). Serwis i niewymuszone błędy, zupełnie inna gra Jerzyka w porównaniu do pierwszej odsłony. Mayer nie wypuścił przewagi z rąk i pewnie zwyciężył w tym secie (1:6)!

Decydująca partia rozpoczęła się bardzo spokojnie. Tenisiści utrzymywali swoje podania i o przełamania było trudno. W piątym gemie tej części spotkania Janowicz niepotrzebnie wdał się w dyskusję z sędzią. Miał małe problemy z utrzymaniem podania, jednak ostatecznie reprezentant Argentyny nie wykorzystał chwili dekoncentracji naszego zawodnika (3:2). Gra dalej był wyrównana, ale w „dziewiątym” gemie było gorąco. Jerzyk uratował się serwisem i dalej zachował szansę na awans (5:4). O zwycięstwie w całym spotkaniu rozstrzygnął tie-break. Tam lepszy okazał się Mayer, który wykorzystał nieporadność naszego zawodnika. Kilka niepotrzebnych zagrań i koniec marzeń o ćwierćfinale.