20.01.2015

Australian Open: Błyskawiczny awans Radwańskiej do II rundy!

Rozstawiona z numerem 6. Agnieszka Radwańska rozpoczęła swój dziewiąty występ w Melbourne zgodnie z planem. Nasza tenisistka pewnie awansowała do II rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Krakowianka pokonała Japonkę Kurumi Narę 6:3, 6:0 po nieco ponad godzinie gry.

Pierwsza partia spotkania między Polką, a reprezentantką Japonii rozpoczęła się dość zaskakująco biorąc pod uwagę, że to „Isia” była faworytką tego pojedynku. Nara mało psuła, dobrze returnowała i pewnie radziła sobie przy siatce, a nawet zdołała przełamać na 2:1. Ta strata podania podziałała pobudzająco na Polkę – wygrała następne 4. gemy, dwukrotnie odbierając serwis rywalce i wyszła na prowadzenie 5:2, by ostatecznie zakończyć partię wynikiem 6:3.

Takiej gry oczekujemy

W drugim secie Polka kontynuowała świetną passę z końcówki pierwszego seta obejmując pełną kontrolę nad spotkaniem. Kluczowym elementem był dobry serwis. Radwańska nie dawała Narze najmniejszych szans na powrót do meczu. W drugim secie nie oddała nawet gema. W czwartek Polka zmierzy się z klasyfikowaną obecnie na 70. pozycji Johanną Larsson (Szwecja), którą wcześniej pokonała dwa razy w Pucharze Federacji (2012, 2014).