25.01.2015

Australian Open: Radwańska melduje się w IV rundzie!

Po kolejnym udanym meczu w tegorocznym turnieju Australian Open, Agnieszka Radwańska awansuje do 1/8 finału. W sobotnim spotkaniu Polka pokonała reprezentantkę USA Varvarę Lepchenko 6:0, 7:5. O ćwierćfinał „Isia” zagra z kolejną Amerykanką – Venus Williams, która w III rundzie pokonała w trzech setach Camilę Giorgi 4:6, 7:6, 6:1.

Doskonała gra Radwańskiej

Wydawało się, że mecz trzeciej rundy dla naszej reprezentantki z Lepchenko będzie jednym z trudniejszych, zarówno ze względu na styl gry jaki prezentuje Amerykanka, jak i myśl o dwóch porażkach w końcówce sezonu 2014. Szczerze mówiąc obawy miałam spore, ale jak widać forma Agnieszki coraz bardziej rośnie, a kolejny mecz wygrany bez starty seta napawa optymizmem przed coraz trudniejszymi rywalkami.

Pierwsza partia spotkania przebiegła zaskakująco szybko. Rozstawiona z numerem 30. tenisistka z USA nie miała na korcie nic do powiedzenia. Była całkowicie podporządkowana Radwańskiej, która od początku grała agresywnie, czytała grę, dobrze returnowała i serwowała. Efektywny tenis jaki zaprezentowała krakowianka chciałoby się oglądać cały czas, jednak już w drugiej odsłonie meczu pojawiły się drobne problemy.

Przypieczętowała zwycięstwo

Po wygranym secie 6:0 i bliźniaczym początku w drugim, wydawało się, że również będzie łatwo i przyjemnie. Rozpoczęło się od podania Radwańskiej, które pewnie wygrała. Następnie pierwszy gem zdobyty przez Lepchenko, który został nagrodzony przez kibiców zgromadzonych na Rod Laver Arena głośnymi brawami. Podbudowana Amerykanka zaczęła grać lepiej, a Polka wyraźnie spuściła z tonu coraz częściej cofając się za linię końcową. Przy stanie 5:3 Polka zmarnowała piłkę meczową. Mimo problemów w końcówce cały mecz udało się zakończyć w dwóch setach. Gdyby nie lekka dekoncentracja i to, że Radwańska pozwoliła się odbudować rywalce byłby to perfekcyjny mecz w wykonaniu naszej tenisistki. Kolejne emocje w nocy z niedzieli na poniedziałek!