22.01.2015

Australian Open: Radwańska miażdży w II rundzie!

Zaledwie po 44. minutach gry Agnieszka Radwańska może cieszyć się z awansu do III  rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Polka  w znakomitym stylu pokonała Szwedkę Johannę Larsson 6:0,6:1!

Spotkanie pomiędzy Radwańską a Larsson już od pierwszych minut rozpoczęło się pod dyktando Polki. W każdym elemencie miała wyraźną przewagę i potwierdziła, że kilkadziesiąt pozycji w rankingu nie jest przypadkowa. Radwańska mimo znacznej przewagi i komfortu z jakim grała, walczyła o każdą piłkę. Nie pozostawiła swojej rywalce żadnych złudzeń, kończąc seta po 23 minutach z wynikiem 6:0.

Totalna dominacja!

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie, wszystko toczyło się bardzo szybko. Zrezygnowana Szwedka popełniała coraz więcej błędów, a jedyny wygrany gem w tej partii był wynikiem błędów popełnionych przez „Isię”. Tenisowego „rowerka” nie było, ale postawa Agnieszki w tym meczu bardzo cieszy. Polka zaprezentowała nie tylko mądrą grę z wykorzystaniem geometrii kortu, ale również wykonała swoje zadanie w ekspresowym tempie. Efektowne zakończenie meczu asem serwisowym przypieczętowało dyspozycję Polki w tym spotkaniu. Kolejną rywalką Krakowianki będzie zwyciężczyni meczu Lepchenko vs. Tomljanovic.