07.10.2015

Awans ponownie po kreczu rywalki. Isia w ćwierćfinale!

Radwanska-Pekin-2

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału China Open. Spotkanie zakończyło się już po 30. minutach z powodu kreczu Madison Keys. Po otwierającej odsłonie 26-latka prowadziła 6:3. W następnej rundzie turnieju w Pekinie Agnieszka zmierzy się z Caroline Wozniacki lub Angelique Kerber.

Pierwsze piłki w wykonaniu Isi nie były dobre. Nie trafiała podaniem i zrobiło się 0:30 przy jej podaniu. Na szczęście Polka wzięła się w garść i wygrała kolejne wymiany. Również Keys nie mogła wejść w mecz i już na początku Radwańska miała trzy break pointy. Wykorzystała drugą szansę i zdobyła przewagę (2:0). Niestety Amerykanka szybko zniwelowała straty. Krakowianka przyjęła taktykę obrony i w tym dniu było to bardzo trafione. Madison myliła się bardzo dużo i ponownie przegrała własny serwis. Tym razem nasza reprezentantka nie oddała swojego podania. Obroniła go w świetnym stylu wygrywając „na sucho” (4:1). Wreszcie 19. tenisistka rankingu mogła zapisać na swoim koncie gema przy swoim serwisie. Ofensywna gra Keys znów przyniosła skutek w postaci break pointów. Turniejowa „czwórka” pierwszego z nich zniwelowała asem serwisowym, jednak później pomyliła się z forehandu i zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych miała okazję na wyrównanie (4:3). Mimo dobrego podania przeciwniczki Isia zdołała zagrać świetne returny i miała szanse na breaka. Świetna defensywa Radwańskiej i prosty błąd 20-latki dał prowadzenie. Także przy gemie Polki rywalka była bardzo zdenerwowana. Kolejne złe zagrania ze strony reprezentantki USA i po 30. minutach gry Aga wygrała premierową partię (6:3)! W przerwie między setami Keys wzięła przerwę medyczną, a następnie poddała spotkanie z powodu kontuzji.