11.11.2014

Barclays ATP World Tour Finals: Kanadyjczyk poza turniejem!

Milos-Raonic

Kolejne spotkania, kolejni zwycięzcy i jeden największy przegrany, dla którego turniej w Londynie właśnie dobiegł końca. Milos Raonic zaprzepaścił swoje szanse na awans przegrywając z Murray’em (3:6 5:7). Czarny koń turnieju nie dał sobie rady z presją i szybko pożegnał się z ATP World Finals. W zupełnie innym humorze jest Federer, który pewnie pokonał Nishikoriego (6:3 6:2).

Półfinał tuż, tuż…

Już dzisiaj Roger jest praktycznie pewny awansu z grupy B. Wygrana z Nishikorim zapewniła mu kolejny punkt. Szwajcar od początku przeważał nad rywalem i nie wypuścił spotkania nawet na chwilę. Bardzo równa gra byłego lidera rankingu i przeciętny mecz w wykonaniu Japończyka. Kei nie przypominał niczym zawodnika, który dwa dni wcześniej pokonał Murray’a! Rywalizacja zakończyła się po godzinie i 10. minutach, a porażka z Federerem utrudniła mu sytuację w grupie.

Szkot wreszcie się przebudził

W wieczornym meczu zawodnicy walczyli o pozostanie w Barclays ATP World Tour Finals. Górą z pojedynku wyszedł Murray, który po dwóch setach ma jeszcze nadzieję na awans. Warunek jaki musi spełnić to wygrana z Nishikorim. Pierwszy set z Rao był bardzo lekki i przyjemny dla Szkota, który od początku przeważał i zdobył przewagę w szóstym gemie. Nie oddał jej do końca i otworzył wynik. W kolejnej partii było już o wiele trudniej. Ponownie wyszedł na prowadzenie, lecz tym razem po słabym gemie szybko je oddał. Wydawało się, że o wygranej będzie decydował tie-break, jednak stało się inaczej. Milos zagrał fatalnie przy swoim podaniu i tym razem Murray nie wypuścił okazji z rąk i zwyciężył w całym spotkaniu.

W środę kolejne spotkania z grupy A: Tomas Berdych (Czechy) vs. Marin Cilic (Chorwacja) oraz Novak Djokovic (Serbia) vs. Stan Wawrinka (Szwajcaria). Kto będzie bliżej awansu, a kto pożegna się z turniejem? Odpowiedzi poznamy już jutro! Osobiście sądzę, że to Czech odpadnie z ATP World Finals, natomiast w drugim spotkaniu Nole powinien pokazać ponownie swoją siłę.