28.01.2016

Bezlitosna Williams kończy przygodę Radwańskiej w Australian Open!

W czwartkowym spotkaniu wielkoszlemowego Australian Open Agnieszka Radwańska przegrała w dwóch setach (6:0, 6:4) z obecną liderką rankingu WTA – Sereną Williams. Całe spotkanie trwało nieco ponad godzinę, ale biorąc pod uwagę występ w całym turnieju Radwańska osiągnęła dobry wynik i zanotowała czwarty wielkoszlemowy półfinał w swojej karierze.

Relacja meczu

Jestem przekonana, że każdy kto wstał dzisiaj na mecz miał nadzieję, że jednak Polka jest w stanie nawiązać kontakt punktowy z Williams i powalczyć o finał. Już w gemie otwierającym krakowianka została przełamana co nie wróżyło nic dobrego. To, że Amerykanka jest niekwestionowaną mistrzynią tenisa wie chyba każdy, udowodniła to po raz kolejny odprawiając Polkę w pierwszym secie 6:0! Agnieszka jedyne co mogła zrobić to podziwiać tenis rywalki. Przytłoczona, bezradna i snująca się po korcie 26-latka chyba sama nie wierzyła w to co się działo. Tak dobrze grająca Serena była poza zasięgiem naszej tenisistki.

O ile w secie pierwszym Isia została rozgromiona i Williams nie pozostawiła na niej suchej nitki, w drugim udało się zdobyć cztery gemy. Agnieszka zaczęła lepiej serwować i dzięki temu utrzymała serwis, tym samym wygrywając pierwszego gema w meczu. Chociaż w drugiej partii nasza reprezentantka zagrała trochę lepiej i od stanu 1:3 odrobiła straty, prowadziła 4:3 i miała piłkę na 5:4, nie była w stanie rozstrzygnąć seta na własną korzyść. W grze tenisistki ze Stanów Zjednoczonych szybko powróciła skuteczność serwisu, atomowe winnery i precyzja co świadczyło, że od początku do końca kontrolowała przebieg całej rywalizacji. W drugim półfinale na AO Angelique Kerber pokonała Johannę Kontę 7:5, 6:2 i zagra w sobotnim finale przeciwko liderce rankingu.