31.08.2016

Bezproblemowy awans Radwańskiej do II rundy US Open

Radwanska-US-Open-2016

Po niecałej godzinie gry Agnieszka Radwańska awansowała do II rundy wielkoszlemowego US Open pokonując Jessicę Pegulę 6:1, 6:1. Absolutna dominacja krakowianki od pierwszej piłki nie pozostawiła nadziei Amerykance na walkę o kolejną rundę. Kolejną rywalką 27-latki będzie Noami Broady, która pokonała w trzech setach Laurę Robson.

Spotkanie I rundy na nowojorskich kortach Isia rozpoczęła od własnego podania. Polka nie miała problemów z serwisem i bez straty punktu zapisała pierwszego gema na własnego konto. Równie gładko poszło przy serwisie przeciwniczki, która już na początku próbowała grać kątowo, jednak brak solidności w grze i rozwiązania na siłę nie przynosiły żadnych zdobyczy punktowych. Na korcie nie mieliśmy wielu okazji by oglądać ciekawe wymiany czy przeżywać wielkie emocje, ponieważ pojedynek był bardzo jednostronny. Tenis krakowianki nie był spektakularny, a mimo tego po 15. minutach od rozpoczęcia meczu Radwańska prowadziła już 5:0! Honorowy gem reprezentantce gospodarzy udało się zdobyć dzięki ryzykownym winnerom i pomyłkach naszej tenisistki. Isia mimo wysokiego prowadzenia była bardzo skoncentrowana i w pełni realizowała swój plan kończąc seta (6:1)!

W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie i już w pierwszym gemie Polka uzyskała przewagę przełamania. Zrezygnowana i bez pomysłu na grę Amerykanka snuła się po korcie, od czasu do czasu posyłając kończące uderzenie, które było jej jedynym rozwiązaniem. Nieco senna atmosfera panująca na korcie im. Louis’a Armstrong’a została ożywiona przez większą ilość uderzeń wymienianą przez tenisistki. Przeważająca ilość błędów Peguli była czynnikiem decydującym o losach tego meczu. Radwańska nieco zwolniła tempo gry, ale grała tak jak pozwalała jej przeciwniczka, bez zbędnego wysiłku, lecz z konsekwencją, którą utrzymała do końca pojedynku. W trwającym 57. minut meczu pierwszej rundy US Open Isia oddała zaledwie dwa gemy w całym spotkaniu i bez problemów zameldowała się w kolejnej rundzie turnieju.