30.06.2016

Błyskawiczne zwycięstwo Radwańskiej na otwarcie Wimbledonu

Radwanska-Wimbledon-Day1

Agnieszka Radwańska udanie zainaugurowała trzeci w tym roku wielkoszlemowy turniej. Polka pokonała 2:0 (6:2 6:1) Katerynę Kozlovą w I rundzie Wimbledonu. Zwycięstwo naszej tenisistki nawet na chwilę nie było zagrożone. Isia od początku wykorzystywała błędy rywalki i pewnie awansowała dalej. Kolejne spotkanie 27-latka z Krakowa zagra już dzisiaj z Aną Konjuh.

Już w premierowym gemie Radwańska dała przeciwniczce break pointa. Na jej szczęście Ukrainka nie wykorzystała tej okazji i trzecia rakieta świata udanie weszła w mecz. Już po kilku minutach było jeszcze lepiej! Biało-czerwona dwukrotnie przełamała podanie Kozlovej! Bardzo dobra gra z głębi kortu, świetne passing shoty i rywalka nie miała za dużo do powiedzenia. Także Agnieszce przydarzył się słabszy moment – Isia straciła serwis, ale otwierającej partii nie oddała. W ósmym gemie ponownie wygrała gema 22-latki i po 33. minutach wyszła na prowadzenie z przewagą seta (6:2).

Na początku drugiej odsłony mieliśmy deja vu. Polka utrzymała podanie, jednak podobnie jak w pierwszej części pojedynku broniła break pointa. Tym razem na przełamanie Radwańskiej musieliśmy czekać nieco dłużej. Krakowianka w czwartym i szóstym gemie znalazła sposób na grę przeciwniczki i pewnie otworzyła Wimbledon. Bardzo dobra gra z końcowej linii, stabilny serwis i przede wszystkim genialne zagrania przy siatce dały turniejowej „trójce” tak zdecydowane zwycięstwo. Kozlova słusznie była skazywana na „pożarcie”, co Isia tylko potwierdziła na korcie (6:1).