27.09.2016

Błyskawiczny awans Radwańskiej!

Agnieszka Radwańska pokonała w dwóch setach (6:4, 6:1) Ekaterinę Makarovą i awansowała do III rundy turnieju w Wuhan. Siódme starcie Polki i Rosjanki zostało bardzo łatwo rozstrzygnięte na korzyść naszej reprezentantki. W kolejnej rundzie krakowianka zmierzy się z Caroline Wozniacki. Dla Isi będzie to okazja do rewanżu za ubiegłotygodniową porażkę w Tokio.

Regularna gra to podstawa

W dotychczas rozegranych spotkaniach tenisistki ani razu nie grały trzech setów, chociaż jak na razie nie można było narzekać na brak emocji. Wtorkowe spotkanie miało jednak nieco inny przebieg. Radwańska rozpoczęła skoncentrowana, w pełni zaangażowana i już w trzecim gemie wypracowała przewagę przełamania. Wydawało się, że dobra gra Biało-Czerwonej i spora ilość niewymuszonych błędów Makarovej pozwolą na łatwe zakończenie seta. W końcówce 28-latka z Moskwy nabrała nieco więcej chęci do gry, atakowała i po dwóch niezwykle długich gemach doprowadziła do remisu w secie pierwszym (4:4). Mały przestój jaki pojawił się w tej części partii nie miał większych konsekwencji. Isia w pełni kontrolowała przebieg tego spotkania, wykorzystywała błędy przeciwniczki i prezentowała miły dla oka tenis. Po 43. minutach premierowa odsłona została zapisana na konto Radwańskiej.

Konsekwentna obrona przyniosła skutek

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie. Krakowianka grała jeszcze pewniej, dobrze serwowała i świetnie odgrywała piłki zza linii końcowej. Rosjanka była bezradna i nie potrafiła znaleźć recepty na technicznie grającą rywalkę. Bezradność, zniechęcenie i masa błędów Makarovej przełożyły się na łatwo wygraną partię przez Polkę. Zdecydowanie lepsza i skuteczniejsza w meczu II rundy była Radwańska i zasłużenie zwyciężyła całe spotkanie po nieco ponad godzinie gry. Podsumowując całą rywalizację można powiedzieć, że Isia jest w dobrej formie i w Wuhan może powalczyć nawet o tytuł. Dużą skuteczność przynosi jej gra przy siatce, która zniechęca wiele tenisistek do walki. Ważnym elementem jest również serwis, który pozwala na wypracowanie przewagi sytuacyjnej i komfort w grze. Widać, że Radwańska lubi grać w azjatyckich turniejach, co również potwierdza zwycięstwo nad dzisiejszą przeciwniczką.