16.02.2017

Caroline Wozniacki po raz 10. lepsza od Agnieszki Radwańskiej!

Agnieszka Radwańska przegrała w dwóch setach (5:7, 3:6) z Caroline Wozniacki w II rundzie turnieju rozgrywanego w Doha. Po czwartkowym spotkaniu Wozniacki zapisała na swoim koncie dziesiąte zwycięstwo nad Polką. O ćwierćfinał duńska tenisistka powalczy z Amerykanką Lauren Davis. Isię natomiast na korcie zobaczymy dopiero w przyszłym tygodniu w Dubaju.

Radwańska rozpoczęła spotkanie od własnego podania. Nie był to najlepszy gem, chociaż Polka starała się zmieniać styl gry i rozrzucać swoją rywalkę po korcie ostatecznie oddała podanie. Szybko jednak udało się odrobić straty i wyrównać stan rywalizacji. Trzeci gem rozegrany został pod dyktando krakowianki, popisała się jedną ze sztuczek tenisowych, do których nas przyzwyczaiła i efektownie zdobyła punkt. Po błędzie Dunki gem został zapisany na konto Radwańskiej.

Podobnie wyglądały kolejne gemy, w których tenisistki bezproblemowo wygrywały własny serwis. Dopiero w dziesiątym gemie nastąpiło trzecie przełamanie. Po długiej i wyczerpującej wymianie, którą wygrała Polka wydawało się że to Agnieszka Radwańska jest bliżej wygrania premierowej partii. Caroline szybko zrehabilitowała się kończącym uderzeniem i zyskała breaka. Niestety po własnym błędzie Isia oddała gema, który zadecydował o przegranej w pierwszym secie. Mimo, że nasza reprezentantka próbowała jeszcze walczyć w końcówce odsłony, to rywalka skutecznie utrudniała grę Radwańskiej. Po blisko godzinie rywalizacji Wozniacki zakończyła seta wygrywając go 7:5.

Na początek drugiej partii tenisistki zafundowały niesamowite widowisko. Gem trwał aż 8 minut! Niestety Radwańska została przełamana po czwartym break poincie Wozniackiej. W drugim gemie również nie brakowało emocji, ale na nieszczęście Biało-Czerwonej to Dunka podwyższyła prowadzenie. Problemy Agnieszki narastały z gema na gem, było bardzo blisko kolejnego przełamania. Radwańska zaczęła trzeciego gema od podwójnego błędu serwisowego. Z 0-30 doprowadziła do remisu, a potem w dwóch kolejnych akcjach obie trafiły w siatkę. Ostatecznie Radwańska wygrała tego gema i wróciła do gry!

Szybko jednak 18. zawodniczka rankingu pokazała kto rządzi na korcie wygrywając podanie do zera. Nie musieliśmy długo czekać, bo Isia nie pozostała dłużna przeciwniczce i również wygrała gema do zera. W przerwie po piątym gemie na korcie pojawił się trener reprezentantki Danii. W kolejnym gemie Polka miała szansę odrobić stratę po błędach Wozniacki, jednak szybko nastąpił zwrot i to Dunka prowadziła już 4:2. Po kilku chwilach 26-latka urodzona w Odense wypracowała sobie dwa meczbole. Piłka wyrzucona w aut przez Radwańską zakończył całe, trwające godzinę i 39 minut spotkanie.