16.10.2015

Cenny półfinał dla Radwańskiej!

Agnieszka Radwańska w dwóch setach (7:6 [3], 6:2) pokonała  Elizavetę Kulichkovą w ćwierćfinałowym spotkaniu w Tiencin. Polka w pierwszej partii przegrywała już 3:5, ale zdołała się wybronić i odwrócić losy tego meczu. W półfinale Tianjin Open 26-latka spotka się z Karoliną Pliskovą, która pokonała Timeę Babos 6:3, 6:2.

Spotkanie ćwierćfinałowe nie najlepiej rozpoczęło się dla polskiej tenisistki. Już na początku została przełamana, jednak błyskawicznie udało się jej odrobić stratę i wrócić do meczu. Kolejne gemy były równie zacięte, rywalka Isi popisywała się dobrą grą przy siatce czym skutecznie utrudniała grę Polce. Do stanu 3:3 rywalki na zmianę się przełamywały. Wszystko zmieniło się w siódmym gemie, w którym Radwańska została przełamana do zera! Nieco bardziej pewna siebie Rosjanka czuła, że może nawiązać walkę z naszą rodaczką, a nawet pokusić się o zwycięstwo w premierowej odsłonie. Grała coraz pewniej, mocniej, a krakowianka nie była w stanie nawet dobiegać do piłek. Dziewiąty gem był kluczowy dla przebiegu pierwszej partii. Dobry gem serwisowy Polki dał szansę na odwrócenie losów tej rywalizacji. W kolejnym gemie Radwańska przełamała przeciwniczkę i ponownie wygrała swój serwis. Rozstrzygnięcie pierwszej partii nastąpiło dopiero w tie-breaku, w którym 26-latka z Krakowa popełniała mniej błędów, a solidnie wypracowaną przewagę zdołała utrzymać do samego końca.

Agnieszka na początku drugiego seta przeplatała dobry return ze słabym. Niestety, tych drugich wyszło więcej i Kulichkova dobrze rozpoczęła kolejną partię. Rosjanka nie odpuszczała tym bardziej, że była tak blisko wygrania pierwszego seta. W kolejnych gemach na korcie dominowała Polka, wygrała trzy gemy z rzędu i coraz pewniej zmierzała w stronę półfinału. W dalszej części spotkania tenisistki grały na przewagi, ale w decydujących momentach Isia była lepsza i pokazywała swoją moc. W końcówce Radwańska wyraźnie podkręciła tempo i chciała jak najszybciej skończyć ten pojedynek. Błyskawiczny gem przy serwisie krakowianki był formalnością dzięki któremu nasza najlepsza singlistka mogła się cieszyć z awansu do półfinał i kolejnych punktów do rankingu WTA Race.