23.10.2015

Ćwierćfinał nie dla Janowicza

Janowicz-Vienna

Jerzy Janowicz zakończył swój występ w II rundzie turnieju rozgrywanego na twardych kortach w Wiedniu. Polak po trzysetowej batalii przegrał ze Steve Johnsonem 4:6, 7:6(7), 4:6. Mimo przegranej łodzianin zaprezentował się dobrze, ale potrzeba czasu by mógł wrócić do optymalnej formy.

Czwartkowy bój o ćwierćfinał Erste Bank Open rozpoczął reprezentant Stanów Zjednoczonych. Bezproblemowo wygrał własne podanie i pewnie otworzył mecz. Janowicz był pod presją już w swoim pierwszym gemie serwisowym. Johnson miał 40-30 i pierwszy w tym meczu break-point, ale Polak nie dał się przełamać. Kolejne minuty tenisiści grali gem za gem, jednak to 24-latek kilkakrotnie musiał bronić się przed przełamaniem. W dziewiątym gemie ta sztuka się nie udała. Mocne ataki przeciwnika i prosty błąd przesądził o losach tego seta, który zakończył się po 41. minutach.

W kolejnej partii tenisiści zafundowali kibicom niesamowicie zacięte widowisko. Od początku walka toczyła się o każdy punkt i podobnie jak w pierwszym secie walka gem za gem trwała aż do tie-breaka. Nieco lepsza dyspozycja serwisowa Jerzyka utrudniła zdobywanie punktów przez Amerykanina. Jeszcze przed zmianą stron w „dodatkowym” gemie Johson wyszedł na prowadzenie i szybko wypracował trzy piłki meczowe, ale JJ oddalił asami niebezpieczeństwo, po czym odrobił stratę mini breaka. Po drugiej zmianie stron jego rywal miał jeszcze czwartego szansę na zakończenie pojedynku, ale wówczas łodzianin także posłał asa! Klasyfikowany na 65. miejscu w rankingu ATP tenisista wypracował okazję na zwieńczenie seta i z zimną krwią ją wykorzystał!

Złe otwarcie trzeciego seta przez Janowicza dało przełamanie już w pierwszym gemie dla rywala. Jego pewna gra i ofensywne ataki były bardzo niewygodne i utrudniały grę Polakowi. Jurek wyraźnie zezłoszczony swoją postawą w dwóch pierwszych gemach wygrał kolejnego na sucho, jednak jedyne przełamanie na początku seta wystarczyło, by zawodnik ze Stanów Zjednoczonych mógł cieszyć się z awansu do ćwierćfinału. Tam zmierzy się z Kevinem Andersonem.