31.05.2017

Dobre otwarcie Radwańskiej na Roland Garros!

Agnieszka Radwańska w I rundzie wielkoszlemowego Roland Garros wygrała w dwóch setach (6:1, 6:1) z reprezentantką gospodarzy Fioną Ferro. Po ponad miesiącu przerwy mogliśmy w końcu zobaczyć krakowiankę na korcie. Choć nie obeszło się bez długiego oczekiwania na mecz, Polka wykonała swoje zadanie i pewnie awansowała do II rundy turnieju w Paryżu!

Świetny początek

Spotkanie Radwańskiej było zaplanowane na 16:30, plan dnia szybko jednak uległ zmianie i organizatorzy postanowili, by Isia rozegrała swój inauguracyjny mecz na korcie nr 2. Francuzka była dla naszej reprezentantki wielka zagadką, jednak już od początku było widać doświadczenie i dominację 28-latki z Krakowa. Ferro starała się prezentować agresywny tenis, ale większość ofensywnych prób kończyła błędem, a niekiedy po zagraniach Radwańskiej była całkowicie bezradna.

Mimo, wyraźnej przewagi Agnieszki, rywalka po każdym wygranym punkcie motywowała się i chciała więcej. Jak się okazało chęci to zbyt mało – Polka zapisywała gem za gemem na swoim kocie i pewnie zmierzała po wygraną. W drugim secie obraz gry się nie zmienił – to krakowianka dyktowała tempo tego spotkania i prezentowała swoje popisowe zagrania. Zaledwie po 67. minutach gry Polka miała już pewny awans do II rundy.

Kiedy kolejny mecz?

W czwartek o godz. 11:00 Agnieszka Radwańska zmierzy się z Belgijką Alison van Uytvanck. Tenisistki ostatni raz grały ze sobą w 2013 roku podczas Fed Cup, gdzie w dwóch setach (6:2, 6:4) zwyciężyła Isia. Po tym meczu można nieco więcej powiedzieć na temat formy, oczywiście przeciwniczka nie była zbyt mocna, nie postawiła wysoko poprzeczki, ale zagrała mądrze i solidnie. Jedyny mankament to pasywna gra, może to oszczędzanie nogi, a może oszczędzanie sił? Myślę, że Agnieszka w tegorocznym RG ma cel, może nie na finał, ale chce wygrać i dać z siebie wszystko. To powiedzmy taka”stara wersja” Radwańskiej, którą dobrze znów zobaczyć!