05.01.2016

Dobre otwarcie sezonu w wykonaniu Radwańskiej

Agnieszka Radwanska

Agnieszka Radwańska wygrała 2:0 (6:4 6:3) z Aleksandrą Krunic (Serbia) w I rundzie Shenzhen Open. Niestety nie mogliśmy obserwować rywalizacji nawet na streamie, ponieważ spotkanie zostało przeniesione na korty pod dachem, gdzie nie było kamer. Pozostało śledzić jedynie wynik i sprawdzać statystyki meczowe. W kolejnej fazie turnieju w Shenzhen Isia zagra z Shuai Zhang (Chiny).

Turniejowa jedynka mecz zaczęła od własnego podania, które utrzymała na sucho. Przy serwisie rywalki miała bardzo korzystny wynik (0:30), jednak Serbka zdołała się szybko otrząsnąć i obronić gema. Otwierający set był bardzo wyrównany, długo nie oglądaliśmy nawet szansy na przełamanie. Dopiero w dziesiątym gemie Radwańska zdołała wywalczyć solidną zaliczkę (0:40). Miała trzy break pointy i wykorzystała jeden z nich, czym wygrała premierową partię (6:4)!

W kolejnej odsłonie krakowianka przełamała szybciej, ale w ogólnym rozrachunku grała mniej pewnie w porównaniu do otwarcia. Break nastąpił w szóstym gemie, jednak już chwilę później Aleksandra miała szansę na powrót. Na szczęście Polka obroniła trzy break pointy i utrzymała serwis! Krunic także obniżyła loty, szczególnie przy drugim podaniu i musiała uznać wyższość naszej reprezentantki (6:3).

Podsumowanie

W całym meczu Agnieszka zagrała bardzo solidnie. Straciła zaledwie osiem punktów przy własnym podaniu, w tym tylko dwa w pierwszym secie! Szkoda tych break pointów w siódmym gemie ostatniej partii, jednak każdemu zdarzają się przestoje. Na szczęście Radwańska się wybroniła i udanie rozpoczęła sezon!