22.04.2016

Dwudzieste zwycięstwo w sezonie! Radwańska w ćwierćfinale!

Agnieszka-Radwańska-Stuttgart-2016

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału w Stuttgarcie. Jej rywalką była Andrea Petkovic, którą pokonała w trzech setach (1:6, 6:1, 6:2). Biorąc pod uwagę sam wynik, można śmiało wskazać, która tenisistka dominowała w danej partii. Ostatecznie lepsza w całym spotkaniu okazała się krakowianka. W fazie ćwierćfinałowej nasza reprezentantka zmierzy się z Karoliną Pliskovą, która w II rundzie pokonała Anę Ivanovic.

Pojedynek zdecydowanie lepiej rozpoczęła zawodniczka gospodarzy, która wypracowała przewagę przełamania i potwierdziła swoją dominację wygranym gemem serwisowym. Mimo, że gemy były grane na przewagi, Polka przegrywała już 3:0. Proste błędy Isi były potwierdzeniem bezradności w tym secie. Po słabym początku nasza tenisistka zrehabilitowała się gemem do zera, jednak jak się okazało był to jedyny gem zapisany na konto Radwańskiej w pierwszej odsłonie. Rywalka nie miała większych problemów z rozstrzygnięciem premierowej partii na swoją korzyść (6:1).

W przerwie między setami na korcie pojawił się Tomasz Wiktorowski, który zmotywował swoją podopieczną do ofensywniejszej gry. Od pierwszych piłek Polka zastosowała się do wskazówek swojego szkoleniowca przez co obraz gry uległ znacznej zmianie. W czwartym gemie, przy prowadzeniu 30–0, Niemka poślizgnęła się i lekko podkręciła kostkę, co wyglądało dość groźnie, jednak po interwencji fizjoterapeuty i krótkiej przerwie tenisistki dokończyły seta. Radwańska oddała rywalce tylko jednego gema i wyrównała stan meczu.

Set 3

W decydującej partii Isia kontynuowała swoją dobra grę. Petkovic co prawda odrobiła stratę breaka, ale od stanu 2:2, kolejne gemy padały łupem Polki. Cierpliwa gra i skuteczne uderzenia pod końcową linię dały Agnieszce zdecydowaną przewagę. Po blisko dwóch godzinach rywalizacji turniejowa „jedynka” triumfowała 1:6, 6:1, 6:2 i zakwalifikowała się do ćwierćfinału imprezy w Stuttgarcie.