24.03.2016

Ekspresowa wygrana Radwańskiej!

Aga-Radwanska-Miami

Agnieszka Radwańska pokonała w dwóch setach (6:0, 6:1) Francuzkę Alize Cornet i awansowała do III rundy tenisowego turnieju w Miami. Polka potrzebowała nieco ponad godzinę, by rozprawić się ze swoją rywalką. W dzisiejszym meczu 27-latka z Krakowa była zdecydowanie lepsza, wykorzystała słabą dyspozycję swojej przeciwniczki i pewnie awansowała do kolejnej fazy, w której zmierzy się z Madison Brengle.

Premierowa partia spotkania rozpoczęła się od wyrównanego gema serwisowego reprezentantki Francji, w którym ostatecznie uległa za sprawą prostych błędów (1:0). Po stronie Radwańskiej również nie brakowało błędów, ale wiceliderka rankingu popisywała się swoimi koronnymi zagraniami, które wyprowadzały rywalkę z równowagi. Mimo, że wynik wskazuje na dość łatwe zwycięstwo Isi, pierwsze cztery gemy pojedynku były bardzo wyrównane. Kluczowy dla przebiegu pierwszego seta był piąty gem. W tym momencie Polka grała koncertowo i nie dała powrócić rywalce do gry. Mimo komfortowego prowadzenia przy własnym podaniu (40:15), Cornet nie zdołała zakończyć gema na swoją korzyść. Już po chwili krakowianka utrzymała podanie do zera, kończąc seta odwrotnym crossem z forehand’u (6:0).

W drugiej partii obraz gry uległ nieznacznej zmianie. W pamięci mieliśmy spotkanie z katowickiego turnieju, kiedy to 27-latka mimo wygranej w pierwszej odsłonie (6:0), przegrała kolejne dwie. W tej rywalizacji tak się jednak nie stało, ale już w pierwszym gemie Radwańska oddała swoje podanie. Jak się okazało był to jedyny „mały punkt” jaki Francuzka zdobyła w tym meczu. Na przebieg tego pojedynku wpływ miał ból, który od początku towarzyszył Cornet. Przerwa medyczna, która miała miejsce po trzech gemach w drugiej partii niewiele pomogła, co przejawiało się słabą skutecznością serwisu i wieloma błędami zawodniczki z Nieci. Agnieszka bez żadnych problemów wygrała 18. mecz w tym sezonie (bilans 18–3)! Kolejną przeciwniczką drugiej tenisistki świata będzie Madison Brengle, która zwyciężyła (7:5, 6:4) z ubiegłoroczną mistrzynią Katowice Open, Anną Karoliną Schmiedlovą.