02.07.2015

Ekspresowy awans Radwańskiej!

Radwanska-Wimbledon-2

Agnieszka Radwańska wygrała 2:0 (6:0 6:2) z Ajlą Tomljanovic (Chorwacja) w II rundzie na Wimbledonie. Polka w ekspresowym tempie pokonała niżej notowaną tenisistkę, z którą nie miała żadnych problemów. Chorwatka zagrała bardzo słabo, a Isia po prostu to wykorzystała. W kolejnej fazie nasza reprezentantka zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Elina Svitolina (Ukraina) vs. Casey DellAcqua (Australia).

Pierwszy set zaczął się od szybkiego prowadzenia Agnieszki, która za dużo się nie napracowała. Zdobyła dwa przełamania, ale głównie to Tomljanovic się myliła. Dużo własnych błędów ze strony Ajli i szybko zrobiło się 4:0. Radwańska grała swoje, dobrze w defensywie, przebijała wszystko na drugą stronę i czekała na atak rywalki. Chorwatka od czasu do czasu trafiała swoimi potężnymi uderzeniami, jednak cały czas miała więcej niewymuszonych błędów w porównaniu do winnerów. Partia zakończyła się bardzo szybkim zwycięstwem krakowianki (6:0)!

Również drugą odsłonę od podania rozpoczęła Isia, która bez najmniejszych problemów utrzymała swojego gema. Tomljanovic dalej popełniała błędy, dużo piłek lądowało w siatce, a Polka mogła się cieszyć z takiego rozwoju sprawy. Mimo to przeciwniczka wreszcie wygrała pierwszego gema w meczu (1:1). Agnieszka także kontynuowała swoją grę, pewne podanie i wyczekiwanie na to co zrobi reprezentantka Chorwacji. Taktyka na ten mecz została idealnie dobrana. Ajla myliła się jeszcze więcej niż Hradecka w I rundzie Wimbledonu. Wreszcie przyszedł czas na przełamanie dla Radwańskiej (3:1). 26-latka zdobyła jeszcze jednego breaka, jednak szybko go oddała (5:2). Na szczęście Aga po raz trzeci w tym secie znalazła sposób na rywalkę i pewnie zwyciężyła (6:2)!

Za dużo z tego meczu nie można wywnioskować. Tomljanovic biła przed siebie, Aga po prostu dobrze się broniła i wygrała regularnością. Z Hradecką mieliśmy podobny obraz gry i wynik wcale nie był inny. Dopiero w kolejnych fazach zobaczymy w jakiej formie jest Radwańska.