19.03.2016

Finał Indian Wells nie dla Radwańskiej!

Radwanska-Indian-Wells-2016

Niestety nie zobaczymy Agnieszki Radwańskiej w finale Indian Wells. Polka musiała uznać wyższość Sereny Williams, która zwyciężyła po dwóch setach (6:4 7:6). Był to 10. oficjalny pojedynek między tenisistkami i po raz 10. wygrała Amerykanka! Jedno jest pewne, krakowianka nie ma czego się wstydzić. Zagrała bardzo dobrze, jednak nie wystarczyło to na pierwszą rakietę świata. W finale Williams zmierzy się z Victorią Azarenką lub Karoliną Pliskovą.

Rywalizacja znakomicie zaczęła się dla naszej tenisistki. Turniejowa „trójka” przełamała już na starcie (1:0)! W drugim gemie Isia spokojnie utrzymała gema i powiększyła prowadzenie. Kolejne podanie było już znacznie lepsze w wykonaniu liderki rankingu. Williams zagrała solidnie i zdobyła pierwszy „mały punkt” w meczu. Radwańska nie zwalniała tempa i zwyciężyła także następny swój serwis. Chwilę później mogła ponownie przełamać, lecz po grze na przewagi Serena się wybroniła (3:2)! Jak się okazało był to punkt zwrotny tego seta. Od tego momentu reprezentantka USA weszła na swój najwyższy poziom. Najpierw zdecydowanie wygrała swój serwis, a następnie odłamała Agnieszkę! Williams zaczęła grać przede wszystkim agresywniej i wiele wymian kończyła pod siatką. Niestety to był dopiero początek końca krakowianki. Po świetnym starcie 27-latka przegrała także następne podanie, co oznaczało stratę seta (4:6)!

Jedna z najlepszych tenisistek wszech czasów weszła na fantastyczny poziom. Wszystkie forehandy zaczęły trafiać w kort, returny Williams nie pozostawiały szans biało-czerwonej. Na otwarcie Amerykanka wygrała „na sucho”, by chwilę później przełamać do zera (0:2). Wielokrotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych zdobyła siódmego gema z rzędu! Agnieszka mogła się tylko bezradnie przyglądać bardzo dobrym odegraniom rywalki. Doświadczona tenisistka pokazała, że także nie jest maszyną i przegrała podanie bez większej walki (2:3). Nasza reprezentantka zaczęła grać ofensywniej, nie czekała na rozwój sytuacji i brała sprawy w swoje ręce. Po bardzo długim gemie Isia wyrównała stan seta! Po trzech gemach dla Polki wreszcie odblokowała się Williams, która zakończyła podanie asem serwisowym. Na szczęście przy swoim serwisie Radwańska nie dała żadnych szans przeciwniczce i wygrała go do zera (4:4)!

Turniejowa „jedynka” widocznie obniżyła poziom, jednak zdołała utrzymać gema po grze na przewagi. Serwis w tym spotkaniu nie był główną bronią tenisistki ze Stanów Zjednoczonych (do tego momentu 5 asów i 6 podwójnych błędów serwisowych). Zupełnie inaczej w tym elemencie spisywała się Agnieszka, która w ważnych momentach „ustawiała” sobie wymiany. Wydawało się, że do końca partii nic się nie zmieni i zobaczymy tie-breaka, jednak liderka rankingu nie wytrzymała presji! Znakomity return dał szansę na przełamanie, a następnie dokładną próbą minięcia Radwańska zmusiła Serenę do błędu (6:5)! Krakowianka niestety nie wykorzystała szansy i przegrała podanie. „Dodatkowego” gema od mini breaka zaczęła 27-latka, jednak szybko straciła przewagę. Jak się okazało był to pierwszy i ostatni punkt Polki w tie-breaku. Williams po raz kolejny wzniosła się na wyżyny swoich umiejętności i pewnie dokończyła spotkanie (1–7).