12.04.2015

Finał w Katowicach nie dla Radwańskiej!

Agnieszka Radwańska przegrała w dwóch setach (4:6, 2:6) z Camilą Giorgi w półfinale turnieju w Katowicach. Włoszka była zwyczajnie lepszą zawodniczką w tym meczu. Cały czas biegała, ryzykowała i trafiała niemal wszystkie piłki. Turniejowa „trójka” zasłużyła na zwycięstwo i zagra o tytuł z Anną Schmiedlovą ze Słowacji.

W pierwszej partii zadecydowało jedno przełamanie w piątym gemie. Agnieszka miała jeszcze szanse na szybki powrót, ale mocno serwująca Włoszka obroniła się przy równowadze. Kluczowe sytuacje tego seta wygrywała Giorgi mając przy tym również sporo szczęścia. Mimo mało imponujących warunków fizycznych, ta filigranowa Włoszka jest w stanie posyłać bardzo mocne serwisy zarówno z pierwszego jak i drugiego podania. Pomimo walki Radwańskiej do ostatniej piłki, wyrównać stanu seta już jej się nie udało. Giorgi grała równo i solidnie, premierową odsłonę zakończyła udanym backhandem wynikiem 6:4.

O ile w pierwszej partii tego spotkania mogliśmy oglądać zaangażowanie Polki w mecz, to już w drugiej zdecydowanie tego brakowało. Do stanu 2:2 tenisistki pewnie serwowały, a w piątym gemie ponownie koncentrację straciła Radwańska. To przełamanie totalnie wybiło krakowiankę z rytmu i od tego momentu Polka nie miała nic do powiedzenia na korcie. Ostatecznie drugiego seta Radwańska przegrała 2:6 i podobnie jak przed rokiem pożegnała się z katowickim Spodkiem w półfinale.

Mecz o tytuł w niedzielę o godzinie 16:00. Bez względu na to czy wygra Giorgi, czy Schmiedlova, będzie to dla jednej z nich pierwszy triumf w turnieju rangi WTA.