13.03.2015

Indian Wells: Radwańska w III rundzie!

Agnieszka Radwanska

Amerykanka Alison Riske była pierwszą rywalką rozstawionej z numerem siódmym Agnieszki Radwańskiej w drugiej rundzie turnieju WTA Premier w Indian Wells. Na otwarcie tenisistka z Krakowa miała „wolny los”. Riske w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego pokonała Chorwatkę Mirjanę Lucić-Baroni 6:2, 6:3.

Spotkanie drugiej rundy kalifornijskiej imprezy było pierwszą konfrontacją ósmej w rankingu WTA Radwańskiej z 44. na światowej liście Amerykanką. 26-letnia krakowianka w Indian Wells wystąpiła po raz dziewiąty z rzędu, a jej najlepszym wynikiem w tych zmaganiach jest ubiegłoroczny finał. Walczyła w nim nie tylko z Włoszką Flavią Pennettą, ale też z dokuczającą jej kontuzją kolana.

Spotkanie było niewiadomą, ale już po kilku rozegranych akcjach można było spokojnie śledzić poczynania Agnieszki Radwańskiej na korcie. Rywalka nie stawiała dużego oporu, ale dzięki temu Polka uzyskała szybki awans do III rundy prestiżowego turnieju. Nasza tenisistka grała swobodnie i kontrolowała przebieg meczu od początku do końca, jednak pojedynek mógł zakończyć się szybszym zwycięstwem krakowianki. Zarówno w pierwszym jak i drugim secie straciła szansę na wysokie prowadzenie, ostatecznie kończąc mecz w dwóch setach 6:3, 6:1. Cały pojedynek nie był jakimś porywającym widowiskiem, Isia grała dobrze, ale nie na maksimum swoich możliwości. Siłę i energię, które dziś zaoszczędziła przydadzą się w kolejnym spotkaniu przeciwko Heather Watson.