18.06.2015

Janowicz w ćwierćfinale!

Janowicz-5

Jerzy Janowicz w trzech odsłonach (6:2 5:7 6:2) pokonał zawodnika z Ameryki Południowej, Alejandro Fallę w II rundzie turnieju w Halle. Polak po bardzo solidnym spotkaniu w pierwszej fazie miał tym razem więcej kłopotów z rywalem, ale ostatecznie wyszedł górą. W ćwierćfinale zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Kei Nishikori (Japonia) vs. Dustin Brown.

W otwierającym secie Janowicz szybko przełamał rywala, a następnie spokojnie utrzymywał własne podanie. Co więcej zdołał jeszcze raz zdobyć breaka i pewnie wygrać w pierwszej partii. W kolejnej części rywalizacji także dobry start JJa, jednak tym razem szybko oddał swoją przewagę. Co gorsze pod koniec tej odsłony ponownie stracił podanie i Falla wyrównał. Decydująca partia miała identyczny przebieg jak premierowy set. Dwa breaki na konto Janowicza i awans do ćwierćfinału.

Polak drugi mecz z rzędu zagrał bardzo dobrze serwisem. 70% pierwszego podania, sześć asów i cztery podwójne błędy serwisowe. Ta ostatnia statystyka nie cieszy, ponieważ stosunek asów do DF’ów nie był wyjątkowy, ale zdarzają się słabsze chwile w grze Jerzyka. Na szczęście nie wpłynęło to na wynik spotkania i możemy się cieszyć z kolejnego ćwierćfinału łodzianina na kortach ATP Tour.

Przeciwnikiem w ćwierćfinale będzie najprawdopodobniej Nishikori, chociaż pojedynek z Brownem także nie należałby do łatwych. Tenisiści ostatnio spotkali się w Stuttgarcie i tam minimalnie lepszy okazał się Janowicz. Jeżeli zagra jednak z Japończykiem to jego szanse na zwycięstwo są nikłe, chociaż Kei na trawie nigdy nie brylował, więc szansa dla Polaka ogromna. Zobaczymy co Jurek pokaże nam w 1/4 finału w Halle!