27.08.2014

Janowicz w II rundzie US Open!

Jerzy-Janowicz-5

Jerzy Janowicz wygrał po czterech setach (6:3 7:5 5:7 7:5) z Dusanem Lajovicem (Serbia) w swoim pierwszym meczu na tegorocznym US Open. Polak zagrał solidnie w całym spotkaniu, jednak nie ustrzegł się błędów. W drugiej fazie na kortach w Nowym Jorku zmierzy się z Kevinem Andersonem (RPA, 18).

Początek bardzo obiecujący

Pierwsza partia zaczął się od przełamania dla Serba, który wykorzystał słabszy okres naszego reprezentanta. Na szczęście łodzianin szybko odrobił straty, a następnie zdobył przewagę wygrywając podanie Lajovica. Jerzyk wygrał cztery gemy z rzędu! Do końca odsłony nic się nie zmieniło i Jurek wyszedł na prowadzenie (6:3). W drugim secie lepiej rozpoczął tenisista z Polski. Już na otwarciu zdobył breaka, lecz stracił swoje prowadzenie kilka gemów później. Janowicz walczył do końca co mu się bardzo opłaciło. Przełamał tuż przed tie-breakiem, a później bardzo pewnie utrzymał własne podanie (7:5)!

Zwycięstwo, chociaż gra nie powalała

Trzecia część rywalizacji z początku bardzo spokojna. Równa gra, brak przełamań. Dopiero w szóstym gemie Dusan znalazł sposób na naszego zawodnika i osiągnął przewagę. Jurek po raz kolejny walczył o każdą piłkę i zdołał odbreakować w ostatniej chwili. Nic to jednak nie pomogło, ponieważ Janowicz zagrał słabo w 12. gemie i przegrał własnego gema (5:7). W czwartym, ostatnim jak się okazało secie tylko jeden break. Gra bez przełamań chociaż szans nie brakowało. W decydującym momencie to Polak zdobył przewagę i nie oddał jej do końca (7:5)! Tenisista z Łodzi po raz pierwszy w karierze awansował do II rundy na US Open. Teraz czeka go o wiele większe wyzwanie, bo z Andersonem będzie musiał zagrać regularniej i popełniać o wiele mniej błędów.