19.03.2015

Janowicz zwycięża na otwarcie w Irving

Janowicz-Jerzy

Jerzy Janowicz po trzech partiach (7:6 1:6 6:2) wygrał z Edouardem Rogerem-Vasselinem (Francja) w I rundzie Irving Tennis Classic. Silnie obsadzony turniej rangi Challenger nie rozpoczął się idealnie dla naszego reprezentanta. W pojedynku z Francuzem miał przestoje w grze, popełniał wiele błędów, ale ostateczni udało mu się zameldować w kolejnej fazie.

Polak rywalizację rozpoczął od słabego podania i szybkiej straty dwóch swoich podań. Na jego szczęście przy wyniku 5:2 gra Rogera-Vasselina też wołała o pomstę do nieba. Zawodnik Trójkolorowych stracił całą przewagę i doszło do tie-breaka. W trzynastym gemie zdecydowanie lepsza gra Jerzyka! Łodzianin wyszedł na prowadzenie w meczu, ale jego gra na pewno nie była satysfakcjonująca.

Co mogę powiedzieć na temat drugiej odsłony? Jeżeli nie zadowalała mnie otwierająca partia to w tym przypadku musiałbym cofnąć słowa. Janowicz pokpił sprawę i w tym secie kompletnie zlekceważył rywala. Choćby 33% celności pierwszego serwisu mówi wszystko, a jeśli do tego przytoczę „zabójczą” skuteczność właśnie z drugiego podania to można wywnioskować jakie były tego efekty. JJ skończył zaledwie jedną piłkę na 10. z drugiego podania! To nie powinno mu się przytrafić, ale było jak było i Francuz zdołał wyrównać stan rywalizacji.

Na szczęście w decydującym secie Jurek się zmobilizował i pokazał, że w tenisa grać potrafi. To co się stało w poprzedniej odsłonie poszło kompletnie w zapomnienie i Janowicz zwyciężył nie dając najmniejszych szans swojemu przeciwnikowi. Roger-Vasselin mógł tylko bezradnie patrzeć jak Polak zdobywa kolejne, łatwe punkty. W II rundzie Irving Tennis Classic Jerzyk zagra przeciwko Alexandrowi Zverevowi (Niemcy). Spotkanie zaplanowane jest na noc z czwartku na piątek o godzinie 01:00 czasu polskiego.