28.03.2015

Jerzyk ogrywa Bautistę-Aguta!

Jerzy-Janowicz-6

Jerzy Janowicz wygrał 2:1 (6:4 1:6 6:4) z Roberto Bautistą-Augtem (Hiszpania, 14) w II rundzie prestiżowego turnieju w Miami. Po pierwszym meczu Jerzyka wszyscy byli przygotowani na jego bardzo dobrą grę i nie przeliczyli się. Polak zagrał solidnie i niespodziewanie pokonał wyżej notowanego tenisistę! Zapraszam do relacji z meczu.

Pierwszy set zaczął się dla łodzianina od straty podania. Janowicz jednak szybo się zrehabilitował i to z nawiązką. Dwukrotnie przełamał Hiszpana i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca partii. Zawodnicy nie grali na najwyższym poziomie, ogólnie całe spotkanie nie było ekscytujące, ale liczy się końcowy efekt. Bautista-Agut tak jak wspominałem wcześniej nie jest w najwyższej dyspozycji i potwierdził to w tym spotkaniu. Grał nieregularnie i to przekreśliło jego szanse na zwycięstwo.

W drugiej odsłonie turniejowa „czternastka” zagrała zupełnie inaczej. Od razu Roberto zdecydowanie zdobył przewagę, grał zupełnie inaczej niż wcześniej. Trzeba też jednak podkreślić słabą postawę JJ’a w tej części rywalizacji. Zagrał poniżej oczekiwań, ale na szczęście nie miało to aż takiego znaczenia. W decydującej partii Janowicz się odrodził i zwyciężył. Jeden break w 10. gemie tego seta i zwycięstwo!

W następnej fazie Miami Open Jurek zagra z Davidem Goffinem (Belgia, 19). Jeżeli Polak utrzyma dyspozycję z pierwszej i trzeciej części pojedynku to ma szansę z rywalem. Najchętniej widziałbym Janowicza z premierowego spotkania w Miami przeciwko Rogerowi-Vasselinowi. Tam JJ był praktycznie nieomylny i takiego chcemy go widzieć!