26.02.2016

Klątwa półfinału w Katarze – Polka żegna się z turniejem

Radwanska-Suarez-Navarro-Doha

W piątkowym półfinale Agnieszka Radwańska uległa w dwóch setach (2:6, 0:6) hiszpańskiej tenisistce Carli Suarez Navarro. Trzeba otwarcie przyznać, że nasza reprezentantka w dzisiejszym meczu nie miała atutów by pokonać dobrze dysponowaną rywalkę. Kolejnym turniejem w jakim wystąpi Agnieszka będzie Indian Wells (7–20 marca).

Otwierający set mimo, że rozpoczął się od przełamania serwisu Radwańskiej, nie zwiastował aż tak szybkiego przebiegu tej partii. Po kiepskim początku Polka była w stanie odwrócić wynik na swoją korzyść i wyrównać (2:2), jednak każdy kolejny gem był gorszy. Isia popełniała niewymuszone błędy, oddawała inicjatywę i pozwoliła rywalce na swobodną grę. Po 30. minutach krakowianka musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki, która zdecydowanie pewniej i lepiej radziła sobie w wymianach, co pozwoliło jej na bezproblemowe wygranie pierwszego seta (6:2).

Obraz gry w drugiej odsłonie nie uległ znaczącej zmianie. Turniejowa „trójka” szukała rozwiązań technicznych, zmieniała rytm gry, ale wszystkie piłki wracały z niesamowitą precyzją. Od początku do końca Suarez Navarro kontrolowała przebieg całego spotkania i pokonanie Radwańskiej przyszło jej z łatwością. W drugiej partii 26-latka nie zdobyła nawet gema (0:6)! Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nasza reprezentantka miała niewiele czasu na regenerację. Regularna i dobrze dysponowana Hiszpanka nie pozostawiła złudzeń i odprawiła Isię do domu po nieco ponad godzinie gry. W finałowym meczu Carla zmierzy się z 18-letnią Jeleną Ostapenko.