13.10.2016

Kolejny spacerek Agnieszki Radwańskiej!

Agnieszka Radwańska pewnie pokonała (6:1, 6:1) Evgeniyę Rodinę i awansowała do ćwierćfinału imprezy w Tianjin Open! Czwartkowe spotkanie krakowianka zakończyła w nieco ponad godzinę, co potwierdza jej świetną dyspozycję. W następnej rundzie Polka miała zmierzyć się z Chinką Shuai Peng, jednak wycofała się z powodu kontuzji prawego uda.

Pojedynek rozpoczął się od znakomitego gema otwierającego naszej reprezentantki. Isia bez straty punktu zapisała pierwszego podanie na własne konto. Radwańska nie czekała na błędy rywalki, od początku atakowała, stosowała rozmaite zagrania z czym Rosjanka miała duże problemy. Po chwili krakowianka prowadziła już 3:0! W kolejnym gemie z Rodiny zeszła początkowa presja. Wiedziała, że musi postawić wszystko na jedną kartę i przyniosło to efekt. Dłuższe wymiany, do tego Biało-Czerwona nie ustrzegła się błędów, dzięki czemu rywalka zdobyła swój pierwszy gem w meczu (3:1).

Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego dysponowała w dzisiejszym spotkaniu skutecznym serwisem, z którym niżej notowana przeciwniczka nie mogła sobie poradzić. Liczne pomyłki z returnu pozwoliły Polce na szybkie podwyższenie prowadzenia. Chociaż Rosjanka podejmowała ryzyko i nie była obojętna na wydarzenia na korcie, nie była w stanie przeciwstawić się turniejowej „jedynce”. Pierwszy set został zapisany na konto naszej tenisistki po 26. minutach gry.

Podobnie wyglądała druga partia. Radwańska robiła na korcie co chciała. Rodina swoimi niewymuszonymi błędami pogrążała się i już na początku drugiego seta oddała własne podanie. Kolejny gemy również przebiegały pod dyktando Polki. Dopiero przy prowadzeniu 4:0 Rosjanka wygrała honorowego gema w tej odsłonie. Mimo, że podejmowała walkę, w kluczowych momentach popełniała błędy, które pozbawiały ją szans na pozostanie w meczu. W końcówce Isia popisała się dwoma asami serwisowymi i bez problemów zakończyła całe spotkanie w dwóch setach.