02.10.2016

Krok w stronę Singapuru, Radwańska w II rundzie China Open!

radwanska-china-open

Agnieszka Radwańska w dwóch setach (6:2, 6:2) pokonała reprezentantkę gospodarzy Qiang Wang i awansowała do II rundy turnieju w Pekinie. Chociaż pozornie wynik wygląda na łatwy, Polka miała kilka słabszych momentów. W kolejnej fazie China Open krakowianka zmierzy się z Ekateriną Makarovą, z którą zwyciężyła w ubiegłym tygodniu w Wuhan.

Niedzielny pojedynek Radwańskiej z Wang nie był dla kibiców wyjątkowym widowiskiem tenisowym. Rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia krakowianki (3:0). Mimo, że Polka kontrolowała przebieg spotkania straciła dwa gemy pod rząd, co dało rywalce cień nadziei na walkę w tym meczu (3:2). Chociaż gemy serwisowe nie były najlepsze w wykonaniu naszej tenisistki, zdecydowanie przewyższała umiejętnościami i doświadczeniem reprezentantkę gospodarzy. Kolejne trzy gemy Isia wygrała bez większych problemów, jedynie w ósmym gemie wywiązała się nieco dłuższa gra na przewagi. Chinka podejmowała ryzyko, ale Radwańska zaczęła grać agresywniej, a piłki posyłane pod końcową linię sprawiały 24-latce spore kłopoty. Po 38. minutach gry Biało-Czerwona zakończyła seta (6:2)!

W drugiej partii reprezentantka gospodarzy podobnie jak w premierowej odsłonie wygrała tylko dwa gemy. Popis defensywnej gry Polki był kopalnią błędów dla niżej notowanej rywalki. Mimo, że tenisistki grały ze sobą już trzeci raz, zawodniczka z Tiencin nie wyciągnęła wniosków z poprzednich porażek. Popełniała sporo niewymuszonych błędów, a to przynosiło Radwańskiej łatwe punkty. Końcówka tego spotkania chyba była najciekawszym momentem tego spotkania. W siódmym gemie, gdy Isia prowadziła już 5:1 i przy własnym serwisie przegrała najdłuższego gema, marnując przy tym trzy piłki meczowe! Wydawało się, że przeciwniczka nie ma już nic do powiedzenia, ale walczyła do ostatniej piłki. Po blisko półtoragodzinnej rywalizacji turniejowa „trójka” przełamała serwis Wang i awansowała do II rundy China Open (6:2)!