25.08.2014

Łatwo, szybko i przyjemnie – Isia w II rundzie US Open!

Agnieszka-Radwanska-3

Agnieszka Radwańska zgodnie z przewidywaniami melduje się bezproblemowo w II rundzie wielkoszlemowego US Open. Polka potrzebowała zaledwie 49 minut by pokonać Kanadyjkę w dwóch szybkich setach 6:1,6:0.

Takiego obrotu seta nikt się nie spodziewał

Po pierwszym gemie serwisowym Isi wydawało się, że spotkanie będzie bardziej zacięte. Ostatecznie był to jedyny gem, który Fichman zdołała wyszarpać Polce. Kanadyjka rozpoczęła spotkanie bardzo agresywnie, co przyniosło jej przełamanie, jednak problem z utrzymaniem regularności pojawił się już w kolejnym gemie, który wyrównał stan meczu na 1:1. W dalszej części spotkania Sharon nie miała prawa głosu, to Radwańska dyktowała warunki gry na korcie. Polka była dokładniejsza, regularniejsza i wykorzystywała błędy rywalki. Agresywna gra Kanadyjki przynosiła więcej niewymuszonych błędów niż jak zakładano, punktów wygranych. Pierwsza partia zakończyła się po 26 minutach – 6:1.

Profesorka w roli głównej

Obraz gry w drugim secie nie uległ zmianie, Fichman była bezradna i nie miała pomysłu jak przeciwstawić się polskiej tenisistce. Pojedyncze udane akcje były znikomym zagrożeniem dla pewnie grającej Polki.  Mimo wyraźnie słabszej rywalki Agnieszka była skoncentrowana, grała swój tenis i osiągnęła szybki awans do kolejnej rundy. Lepszego otwarcia w wielkim szlemie chyba nie można sobie wymarzyć. Dobra postawa w meczu i statystyki cieszą jednak to, w jakiej formie jest Polka będzie można stwierdzić dopiero gdy po drugiej stronie siatki pojawi się nieco trudniejsza rywalka.

W kolejnej rundzie Polka zagra z Chinką Peng Shuai, która pokonała swoją rodaczkę Jie Zheng w dwóch setach 6:3,6:3. Do tej pory Radwańska z Peng grała czterokrotnie, w trzech spotkaniach była lepsza, ale za każdym razem spotkania rozstrzygane były  w trzecim secie.