03.09.2017

Mecz solidny, jednak zakończony porażką

Radwanska-USOpen-2017-Day-6

Nasza najlepsza singlistka zakończyła zmagania w tegorocznym US Open. Agnieszka Radwańska przegrała 1:2 (5:7 6:4 4:6) z Coco Vandeweghe. Mimo, że Isia zagrała na wysokim poziomie, to ostatecznie przeciwniczka schodziła z kortu jako zwyciężczyni. Zabrakło niewiele, ale w tej rundzie wielkoszlemowego turnieju decydują szczegóły. Tym razem Polka musiała uznać wyższość rywalki.

Świetny początek, ale…

Radwańska pojedynek rozpoczęła zaskakująco dobrze. Bardzo szybko wyszła na prowadzenie z przewagą przełamania, lecz nie dzięki swoim dobrym zagraniom, a raczej dużej liczbie błędów Coco. Amerykanka przy stanie 3:0 dla krakowianki wreszcie zaczęła grać swój tenis. Zaczęła trafiać silnymi forehandami, rozrzucała 28-latkę po korcie i przede wszystkim znakomicie returnowała.

Z 3:0 dla Agnieszki po kilku minutach mieliśmy zupełnie odwrotną sytuację. Vandeweghe wygrała pięć gemów z rzędu i była bardzo blisko zwycięstwa w premierowym secie! Biało-Czerwona mimo wszystko dalej walczyła o wygranie w tej partii. Utrzymała własne podanie, a następnie odłamała przeciwniczkę! Reprezentantka gospodarzy była bardzo nerwowa, zaczęła rzucać rakietą, nie wytrzymała presji.

Wydawało się, że Isia odzyskała kontrolę nad spotkaniem, lecz nic bardziej mylnego. Coco zmotywowała się jeszcze bardziej, znów znakomicie odgrywała po podaniu Radwańskiej i ponownie wyszła na prowadzenie. Tym razem Amerykanka nie oddała serwisu, chociaż walka trwała do samego końca. Po ponad godzinie gry pierwszy set padł łupem niżej notowanej tenisistki (5:7).

Nadzieja umiera ostatnia

Agnieszka nie poddawała się, grała swój tenis, ale tego samego nie można było odmówić Vandeweghe. Silne uderzenia zza linii końcowej sprawiały trudność naszej zawodniczce. Wiadomo, że ofensywnie usposobiona Amerykanka będzie kontrolowała większość wymian, a nasza filigranowa tenisistka będzie rozrzucana po korcie. Z atakami Coco wiązały się oczywiście błędy, dużo niewymuszonych błędów!

Właśnie to zadecydowało o rozstrzygnięciu w tej partii. Radwańska dwa razy broniła break pointów, jej przeciwniczka o jeden raz więcej. Jak się okazało wojnę nerwów wygrała Biało-Czerwona, która przełamała 25-latkę przy stanie 5:4! Dzięki temu Isia wyrównała stan rywalizacji i dalej liczyła się w walce o IV rundę US Open (6:4).

Błędy taktyczne

Decydująca odsłona rozpoczęła się od straty podania przez Agnieszkę. Polka zupełnie bez walki oddała gema przy podaniu Vandeweghe i było już 0:2. Wydawało się, że po dobrze rozegranym drugim secie krakowianka będzie dalej kontynuowała solidną grę. Niestety tak się nie stało!

Co prawda Radwańska odrobiła szybko przełamanie, ale kolejne gemy rozstrzygnęły losy pojedynku. Tenisistki nie potrafiły utrzymać własnych gemów, a największe pretensje do siebie może mieć Isia. Przy stanie 3:3 i własnym podaniu dwukrotnie mogła wyjść na prowadzenie, jednak ostatecznie to przeciwniczka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ten gem zadecydował o ostatecznym wyniku (4:6).