18.09.2014

Metz: Janowicz gra dalej!

Jerzy-Janowicz-7

Jerzy Janowicz (Polska, 7) zwyciężył 2:0 (6:4 6:4) z Jarkko Nieminenem (Finlandia) w II rundzie Moselle Open. Łodzianin spisał się bardzo dobrze. Zakończył rywalizację w godzinę i dziewięć minut. Pełna kontrola nad spotkaniem, a przede wszystkim znakomity serwis zapewnił mu pewny awans do ćwierćfinału. Teraz na drodze Polaka stanie Gael Monfils (Francja, 2).

Dominacja w pierwszej partii

Otwierający set to praktycznie bezbłędna gra Jerzyka. Zawodnik biało-czerwonych świetnie wykorzystywał swoje pierwsze podanie (94% skuteczności). W tej części pojedynku nie dał żadnego break pointa! Nieminen spisywał się także bardzo dobrze, jednak przydarzył mu się przestój w grze. W piątym gemie Janowicz „na sucho” przełamał gema serwisowego rywala i wyszedł na prowadzenie. Nie oddał go już do końca i zakończył partię wykorzystując pierwszą piłkę setową.

Chwila słabości, ale wynik pozytywny

W drugiej odsłonie Polak obniżył poziom gry, ale wystarczyło to by pokonać reprezentanta Skandynawii. Nadal dobrze trafiał pierwszym podaniem, jednak skuteczność była o wiele niższa. Dał także trzy szanse na breaka, lecz Fin nie potrafił ich wykorzystać. To co nie udało się Jarkko zrobił Jurek. Tenisista z Łodzi zdobył decydujące przełamanie w dziewiątym gemie tego seta i bardzo pewnie zameldował się w kolejnej fazie turnieju w Metz!

W nim tak jak wspomniałem spotka się z Gaelem Monfilsem, chociaż była okazja na „polski ćwierćfinał”. Francuz pokonał po dwóch setach Michała Przysiężnego. O ile w otwierającej partii „Ołówek” dobrze radził sobie przy własnych gemach serwisowych, tak w drugiej części rywalizacji został zdemolowany przez przeciwnika. Czy Janowicz zdoła pokonać turniejową „dwójkę”? Spotkanie zaplanowane jest na piątkowy wieczór. Start około godziny 18:00 czasu polskiego!