04.02.2015

Montpellier: Ćwierćfinał dla Janowicza!

Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz wygrał 2:1 (6:2 3:6 6:3) z Benoitem Paire (Francja) w II rundzie turnieju w Montpellier. Jurek zagrał stabilnie i tylko w trzeciej części miał słabszy okres gry. Mimo to wygrał i zameldował się w 1/4 finału! Kolejnym przeciwnikiem będzie Gilles Simon (Francja, 2).

Pierwszy set dla Jerzyka zaczął się znakomicie. Szybko zdołał przełamać Francuza, a następnie dołożył jeszcze kolejnego breaka. Polak grał bardzo dobrze, serwował regularnie i właśnie tym wywalczył sobie przewagę. Trzeba także podkreślić, że Paire nie grał swojego „meczu życia”. Otwierająca partia zakończyła się zwycięstwem łodzianina po 27. minutach gry! 76% celności pierwszego podania zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Pewna gra, zdecydowane uderzenia i wreszcie widziałem Janowicza, którego chciałbym oglądać zawsze.

Drugą partię zawodnik Trójkolorowych rozpoczął od utrzymania podania, chociaż wcale nie przyszło mu to łatwo. W przypadku Francuza zawodził serwis, to główna przyczyna jego problemów. Przy gemach JJ Benoit nie miał nic do powiedzenia! Reprezentant Polski dalej kontynuował znakomitą grę. Niestety chwila rozkojarzenia i Janowicz stracił podanie. 25-latek dokończył na spokojnie tę partię i wyrównał stan rywalizacji. Tym razem jeden słabszy gem przesądził o wyniku seta. Jerzyk dalej grał równo (70% celności pierwszego podania), lecz tym razem to przeciwnik okazał się lepszy.

Decydująca odsłona zaczęła się falstartem dla tenisisty z Łodzi. Break na konto Paire, ale na szczęście Jurek zdołał szybko odrobić straty i znów wszystko było możliwe. Francuz nie zabłysnął przy swoim podaniu, które przegrał „na sucho”. Gra się na chwilę wyrównała, lecz później ponownie Jerzyk zaskoczył swojego rywala! To przełamanie okazało się ostateczne i Janowicz zagra w ćwierćfinale!