07.02.2015

Montpellier: Janowicz w finale!

Janowicz-Montpellier

Jerzy Janowicz wygrał 2:1 (7:6 3:6 6:1) z Joao Sousą (Portugalia, 7) w półfinale turnieju w Montpellier. 24-latek zagrał bardzo dobrze w pierwszej i trzeciej partii! Pewny serwis był kluczem do zwycięstwa w całym spotkaniu i to Jurek zmierzy się w finale imprezy Open Sud de France. Jego rywalem będzie zwycięzca spotkania Richard Gasquet (Francja, 4) vs. Gael Monfils (Francja, 1).

Jerzyk zaczął mecz od podania, które bardzo pewnie obronił. Solidny serwis łodzianin dał mu prowadzenie. Również łatwo swojego gema wygrał Sousa, w dużej mierze dzięki Janowiczowi, który popełniał proste błędy. W czwartym gemie pierwsze break pointy dla naszego reprezentanta po świetnej grze na returnie zostały zamienione na przełamanie! Serwis, serwis, serwis! Jerzyk uratował się z opresji i dalej prowadził. Niestety Polak stracił przewagę w ostatniej chwili i Joao chociaż na chwilę uchronił się przed porażką w otwierającej partii. Nie oglądaliśmy więcej przełamań i tenisiści rozegrali tie-breaka. Wiele emocji, bardzo równa gra po obu stronach, jednak minimalnie lepszy okazał się Polak (11-9)! JJ był coraz bliżej upragnionego finału w Montpellier.

Druga odsłona zaczęła się dla Janowicza bardzo przeciętnie. Szybkie break dla Portugalczyka, który mógł teraz spokojnie kontrolować tę partię. Tenisista z Łodzi nie mógł wrócić do dobrej dyspozycji z otwierającego seta i nie miał szans na przełamanie, a co więcej stracił kolejne podanie! Nawet jeden rebreak dla Jerzyka nie zmienił rezultatu tego seta. Sousa zdołał wyrównać stan rywalizacji (3:6). Po półtorej godzinie gry nadal nie wiedzieliśmy kto zagra w finale. Decydująca partię Janowicz zaczął o wiele lepiej. Pierw utrzymał podanie, a następnie wykorzystał słabość rywala i zdobył przewagę przełamania! Znakomita gra forehandem i znów Jurek był bliżej celu – meczu o tytuł w Montpellier. Kolejny break podciął skrzydła reprezentantowi Portugalii i to 24-latek zagra w finale Open Sud de France (6:1)!