02.02.2015

Montpellier: Janowicz w kolejnej rundzie!

Jerzy-Janowicz-4

Jerzy Janowicz udanie zapoczątkował turniej w Montpellier. Po przeciętnym występie na Australian Open Polak zawitał na imprezy halowe, gdzie czuje się jak ryba w wodzie. Pierwszym jego rywalem był Dustin Brown (Niemcy), który uległ mu 1:2 (6:2 6:7 5:7).

Wyrównany pojedynek dla JJa

Otwierający set nie zaczął się dobrze dla łodzianina. Szybko stracone podanie, a następnie kontynuacja słabej gry i kolejny break dla Niemca. Co więcej napisać, Janowicz pierwszą partię po prostu przespał. Skuteczność na poziomie amatora, a jego rywal w znakomitym stylu to wykorzystywał. Na szczęście przebudzenie przyszło w ostatniej chwili. Ponownie zły początek Polaka, jednak tym razem broniąc czterech piłek meczowych zdołał odłamać Browna! Jurek dokonał czegoś wyjątkowego, a następnie w tie-breaku pokazał się ze świetnej strony. Ograł Dustina 7-1 i wyrównał stan rywalizacji!

W decydującym secie także bronił się przed porażką. Kolejne dwie piłki meczowe po stronie sąsiada zza zachodniej granicy, lecz ponownie nie wykorzystane. Jak się okazało to się na nim zemściło. Janowicz dostał tylko jedną szansę i to mu wystarczyło! Wspaniały comeback w wykonaniu naszego reprezentanta, ale trzeba też powiedzieć, że takich „pierwszych” odsłon na pewno nie chcemy oglądać z jego strony. W II fazie JJ zagra ze zwycięzcą pojedynku Nikoloz Basilashvili (Gruzja) vs. Benoit Paire (Francja).