12.10.2016

Pewne zwycięstwo Radwańskiej na otwarcie Tianjin Open

radwanska-tiencin-2016

Agnieszka Radwańska wygrała 2:0 (6:1 6:2) z Tatjaną Marią w I rundzie Tianjin Open. Mecz nie był wielkim pokazem siły Biało-Czerwonej, która grała solidnie i spokojnie pokonała niżej notowaną rywalkę. Niemka w tym meczu nie miała praktycznie nic do powiedzenia. W kolejnej fazie imprezy w Tiencin Isia powalczy z Evgeniyą Rodiną, która wcześniej wyeliminowała Christinę McHale.

Pierwszy set nie trzymał w napięciu, nie było bardzo długich wymian, ale za to spokojna gra naszej tenisistki. Radwańska od samego początku przejęła inicjatywę na korcie, nie popełniała błędów, często atakowała do siatki. To przyniosło sporo łatwych punktów, które przełożyły się na błyskawiczne przełamanie. Rywalka widocznie nie mogła sobie poradzić ze stylem, jaki tego dnia prezentowała Isia. Również kolejne trzy gemy padły łupem krakowianki, która była o krok od wygrania partii do zera. Niestety wkradło się rozluźnienie, trochę lepiej zaczęła grać Maria i udało się jej wygrać honorowego gema.

Na początku drugiej odsłony Agnieszka dała się zdominować przeciwniczce, która odważniej wchodziła w kort i przede wszystkim grała dokładniej. To jednak nie miało negatywnych konsekwencji i obie utrzymały swoje otwierające podania. Już chwilę później Biało-Czerwona wywalczyła dwa break pointy i wykorzystała jeden z nich, co dało jej prowadzenie w tym secie. Przy odrobinie szczęścia Isia wygrała własny serwis, ale było widać, że nie gra już tak ofensywnie jak w otwierającej partii. Reprezentantka Niemiec grała odważnie, lecz nadal nie pozwolił jej to na odłamanie. Maria próbowała zaskoczyć naszą tenisistkę technicznym zagraniami, jednak Radwańska nie dała się oszukać i ponownie zdobyła breaka, który przesądził o końcowym wyniku. Turniejowa „jedynka” po równej godzinie gry awansowała do II rundy turnieju w Tiencin.