26.05.2016

Pierwszy sprawdzian zaliczony – Radwańska w III rundzie Roland Garros!

Radwanska-Roland-Garros-Match-2

Agnieszka Radwańska pokonała w dwóch setach (6:2, 6:4) Carolinę Garcię i awansowała do III rundy wielkoszlemowego Roland Garros. Dotychczas tenisistki toczyły ze sobą długie i zacięte spotkania, jednak w dzisiejszym meczu zdecydowanie lepsza okazała się Polka. W kolejnej rundzie French Open wiceliderka rankingu WTA zmierzy się z Barborą Strycovą.

Premierową odsłonę lepiej rozpoczęła reprezentantka gospodarzy, już w pierwszym gemie zdołała przełamać Radwańską. Trudny początek zwiastował ciężki bój, jednak w miarę upływu czasu krakowianka coraz lepiej radziła sobie na korcie, a rywalka popełniała sporo niewymuszonych błędów. Właśnie za sprawą tych błędów Polka była w stanie odrobić stratę przełamania. Radwańska po raz kolejny przełamała przeciwniczkę przy stanie 3:2 i był to kluczowy moment tego seta. Swoje niezadowolenie Francuzka kilkakrotnie wyładowywała na rakiecie, uderzając nią o kort. Tenis jaki prezentowały tenisistki był miły dla oka, a niektóre akcje powodowały, że zgromadzeni na trybunach kibice coraz mocniej dopingowali swoje ulubienice. Na koniec pierwszej partii 27-latka z Krakowa wykazała się nie tylko doświadczeniem, ale również zaprezentowała solidny tenis, co pozwoliło jej pewnie zakończyć odsłonę (6:2).

Drugi set trwał nieco dłużej, ale był też ciekawszy. Radwańska po wygranej w pierwszej części spotkania, kontynuowała swoją dobrą grę odskakując rywalce na trzy gemy. Przy prowadzeniu 4:1 Isia nieco spuściła z tonu i najpierw pozwoliła na utrzymanie serwisu przez rywalkę, a następnie przełamanie własnego podania. Taki obrót zdarzeń spowodował, że w grze Polki pojawiła się nerwowość, a co za tym idzie również błędy. Garcia doprowadziła do stanu 3:4, co poderwało kibiców zgromadzonych na kortach im. Suzanne Lenglen. Wszystko zdało się na nic po tym jak nasza tenisistka przełamała 22-latkę nie oddając nawet punktu! Chociaż Francuzka była bliska doprowadzenia do stanu 5:5, nie wytrzymała presji i pomimo obrony dwóch meczboli, ostatecznie uległa wiceliderce rankingu także w drugim secie (6:4).

W następnej rundzie Radwańska zmierzy się ze Strycovą, która pokonała w środę Słowenkę Polonę Hercog 6:4, 6:4. Z Czeszką grała do tej pory cztery razy i wszystkie mecze wygrała. Ostatni z nich odbył się dwa lata temu w Montrealu.