30.03.2015

Porażka Janowicza! Koniec przygody z Miami!

David-Goffin

Jerzy Janowicz przegrał 0:2 (4:6 3:6) z Davidem Goffinem (Belgia, 19) w III rundzie Miami Open. Słabe początki w partiach przesądziły o losach meczu. Mimo, że zawodnik z Łodzi nie zagrał tragicznie musiał uznać wyższość rywala. W kolejnej fazie Belg zmierzy się z Keiem Nishikorim (Japonia, 4).

Janowicz mecz rozpoczął od straty podania. Słabe podanie, solidna gra rywala i przegrany własny gem serwisowy. Co gorsza to nie był koniec złych wiadomości dla Polaka w tej partii. JJ po raz kolejny przegrywa swój serwis i Goffin miał swoje okazje do zakończenia seta. Nie udało mu się to za pierwszym razem, jednak przy kolejnej okazji już się nie pomylił, chociaż i tam było blisko odłamania. W późniejszym etapie seta Jerzyk grał pewniej, lecz to nie wystarczyło do odrobienia strat.

Również w drugiej odsłonie Belg wystartował znakomicie i przełamał Janowicza. Łodzianin nie potrafił utrzymać równej gry i musiał pogodzić się ze stratą podania. Na szczęście Polak szybko wyrównał stan partii. Bardzo dobra gra przy siatce i mieliśmy 1:1. Tym razem nasz najlepszy singlista zagrał świetnie przy swoim gemie i wyszedł po raz pierwszy na prowadzenie. Gra się wyrównała, tenisiści bez kłopotów bronili swoich podań. Dopiero w siódmym gemie tej części pojedynku coś się zmieniło.

Niestety dla fanów JJ’a Goffin przełamuje „na sucho”. Janowicz znów nie spisał się w polu serwisowym. W wymianach Belg grał bardzo solidnie i bez problemu zdobył breaka. Polak od dłuższego czasu wdawał się w dyskusje z sędzią i tym razem nie uszło mu to płazem. Został ukarany stratą punktu po kolejnym ostrzeżeniu. Ponownie reprezentant Belgii przełamuje naszego zawodnika i to on zameldował się w IV rundzie.