21.08.2016

Psychiczny dołek i przegrana Radwańskiej

Agnieszka-Radwanska-Western-Southern-Open

Agnieszka Radwańska przegrała 0:2 (5:7 1:6) z Simoną Halep w ćwierćfinale turnieju w Cincinnati. Polka znakomicie rozpoczęła spotkanie, ale z każdą minutą grała coraz gorzej i ostatecznie musiała uznać wyższość rywalki. Nasza reprezentantka przed US Open wystartuje jeszcze w New Haven, gdzie będzie rozstawiona z „jedynką”. Czy tam pójdzie jej lepiej?

Isia od samego początku przejęła inicjatywę na korcie, grała zdecydowanie lepiej od przeciwniczki i bardzo szybko zdobyła breaka. Po chwili prowadziła już z przewagą podwójnego przełamania, ale najgorsze było dopiero przed nią. Od tego momentu Radwańska zaczęła psuć coraz więcej piłek, nie szło jej kompletnie i Halep w błyskawicznym tempie odrobiła straty. Co więcej krakowianka w tym secie nie potrafiła już utrzymać własnego podania. To mogło się skończyć tylko w jeden sposób – porażką na otwarcie (5:7).

W drugiej odsłonie biało-czerwona kontynuowała słabą postawę i z kretesem przegrała seta. Zaczęło się od przełamania dla Rumunki, ale już po chwili ponownie mieliśmy remis. Niestety później górą była już Halep, która zdecydowanie pokonała byłą wiceliderkę rankingu. W tej partii Isia zdobyła tylko sześć punktów przy swoim serwisie, co tylko pokazuje, że „padła” mentalnie po porażce z pierwszej części pojedynku. Niemal tyle samo piłek zdobyła przy gemach Simony (5 wygranych punktów). Po godzinie i 33. minutach gry turniejowa „trójka” awansowała do półfinału Western & Southern Open.