19.04.2015

Puchar Federacji: Remis w Zielonej Górze!

W inauguracyjnym meczu Pucharu Federacji Agnieszka Radwańska pokonała Martinę Hingis 6:4, 6:0 i zapewniła punkt w rywalizacji ze Szwajcarią. Niestety zaraz potem Urszula Radwańska przegrała 2:6, 1:6 z Timeą Bacsinszky i w starciu w Zielonej Górze po sobotnich spotkaniach mamy remis 1-1. W niedziele kolejne dwa single i debel. Stawką barażu jest miejsce w Grupie Światowej przyszłorocznej edycji Pucharu Federacji.

Spotkanie pomiędzy Agnieszką Radwańską, a Martiną Hingis obfitowało w wiele ciekawych zagrań i mieliśmy okazję oglądać tenis w nieco innym wydaniu niż zwykle. Znacznie mniej ofensywnych zagrań, co obecnie można uznać za codzienność, ale za to dominacja techniki, inteligencji i kombinacji w jednym. Mimo długiej przerwy od gry w singlu reprezentantka Szwajcarii w pierwszym secie nawiązywała walkę i grała momentami jak za dawnych lat. Wyrównana gra trwała aż do stanu 5:3. Kluczem okazała się końcówka partii, w której zarówno pomogła rywalka popełniając własne błędy jak i pewniejsza gra Polki.

Drugi set tego spotkaniu okazał się znacznie łatwiejszy dla tenisistki z Krakowa. Większa ilość popełnianych błędów przez 34-letnią Hingis była powodem zmęczenia i spóźnienia do wielu piłek. Myląca się rywalka rozkręciła i dodała pewności siebie Radwańskiej, która przypieczętowała swoje zwycięstwo wygraną drugiego seta bez straty gema. W niedzielę o godz. 12:00 na kort wyjdą najpierw Agnieszka Radwańska i Timea Bacsinszky, a następnie Urszula Radwańska i Martina Hingis. Na sam koniec rozegrany zostanie jeszcze mecz deblowy. Transmisja turnieju na antenie Polsat Sport News.