13.10.2015

Radwańska gromi Savchuk w Tiencin

Radwanska-Tianjin

Agnieszka Radwańska wygrała 2:0 (6:1 6:0) z Olgą Savchuk w I rundzie Tianjin Open. Krakowianka zagrała bardzo dobre spotkanie, jednak rywalka nie była z najwyższej półki. 210-rakieta świata nie obroniła nawet jednego własnego serwisu! W następnym meczu Isia zagra z reprezentantką gospodarzy, Qiang Wang. Pojedynek odbędzie się w czwartek.

Spotkanie Polka rozpoczęła od pewnie utrzymanego podania. Agnieszka po dobrej grze na returnie zdołała przełamać rywalkę, jednak szybko oddała przewagę tracąc własnego gema (2:1). Jak się okazało to było wszystko na co było stać dzisiaj Savchuk. Ukrainka nie była już w stanie nawiązać walki z naszą zawodniczką. Przegrała kolejne własne serwisy, a Radwańska nie dała już więcej szans na breaka. 26-latka zakończyła premierową partię wygrywając podanie na „na sucho” (6:1)!

W drugim secie turniejowa „dwójka” zagrała jeszcze pewniej. Ponownie błyskawicznie przełamała, a następnie kontrolowała przebieg gry na korcie (4:0). Olga próbowała zdobyć chociaż honorowego gema w tej części pojedynku, lecz znakomita gra na returnie naszej tenisistki nie pozwoliła jej na to. Po 54. minutach meczu Isia zameldowała się w II rundzie turnieju w Tiencin (6:0). Tam także nie powinna mieć większych problemów z Chinką, która aktualnie zajmuje 104. miejsce w rankingu WTA.