09.10.2015

Radwańska idzie jak burza. Polka coraz bliżej Singapuru

Agnieszka-Radwanska-China-Open-2015

Agnieszka Radwańska wygrała 2:0 (6:1 6:4) z Angelique Kerber w ćwierćfinale turnieju w Pekinie. Trzeba przyznać, że Isia zaprezentowała się solidnie, jednak nie ma także co ukrywać, że Niemka jej bardzo pomogła. Krakowianka po godzinie i 7. minutach gry pewnie zameldowała się w kolejnej fazie China Open. W półfinale imprezy 26-latka zmierzy się z Garbine Muguruzą lub Bethanie Mattek-Sands.

Już w premierowym podaniu Radwańska musiała się bronić przed przełamaniem. Skuteczna gra i błędy rywalki pozwoliły jej utrzymać serwis (1:0). Angelique otworzyła bardzo pewnie od wygranego gema „na sucho”. Nic nie wskazywało na to, że będzie to jedyna zdobycz naszej zachodniej sąsiadki w tej odsłonie. Polka zagrała przy kolejnych podaniach Kerber bez żadnych kompleksów. Dobrze returnowała, grała pod końcową linię i do tego inteligentnie rozrzucała przeciwniczkę. Zawodniczka z Bremy była bezradna na tak regularną grę Agnieszki. Coraz większa ilość niewymuszonych błędów, frustracja i słaby pierwszy serwis ze strony Niemki mógł skończyć się tylko błyskawiczną przegraną. Radwańska pewnie otworzyła mecz wygrywając seta po 27. minutach (6:1).

Zupełnie inaczej wyglądał początek kolejnej partii. Kerber zaczęła grać lepiej, wygrywające uderzenia z forehandu dały jej prowadzenie. Isia tym razem została przełamana już na starcie i musiała gonić wynik (0:2). Leworęczna tenisistka utrzymała także następnego gema i osiągnęła zdecydowaną przewagę. Od tego wyniku niesamowity comeback zaliczyła turniejowa „czwórka”, która zwyciężyła pięć gemów z rzędu (5:3)! Dwukrotnie zdołała zdobyć breaka i losy potyczki odwróciły się w mgnieniu oka. Z pozycji przegranej, Radwańska w kilkanaście minut osiągnęła solidną zaliczkę. To wystarczyło na dzisiejszą, przeciętną dyspozycję reprezentantki Niemiec. Angelique zagrała poniżej oczekiwań. Popełniała proste błędy, które przełożyły się na łatwe gemy dla krakowianki. 27-latka utrzymała w tym meczu jednie cztery swoje gemy.