31.08.2015

Radwańska pewnie otwiera US Open

Radwanska-USOpen

Agnieszka Radwańska zgodnie z przewidywaniami wygrała w dwóch partiach (6:2 6:3) z Kateriną Siniakovą (Czechy) w I rundzie US Open. Nasza południowa sąsiadka grała ofensywnie, jednak popełniała dużą ilość błędów. Regularna Polka bardzo pewnie otworzyła Wielkiego Szlema, a teraz przyjdzie się jej zmierzyć z Magdą Linette bądź swoją siostrą Urszulą.

Otwierający set w spotkaniu Radwańskiej z Siniakova rozpoczął się od wygrania przez tenisistki własnych gemów serwisowych (1:1). Polka wygrała błyskawicznie kolejne podanie po pewnej grze. Częsta zmiana rytmu gry i przejmowanie inicjatywy w wymianach dało Isi pierwsze przełamanie (3:1). Po 12. minutach nasza reprezentantka zdominowała rywalkę zmuszając ją do popełniania błędów (4:1). W szóstym gemie na korcie mogliśmy oglądać nieco więcej gry i dłuższe wymiany. Krakowianka za sprawa własnych pomyłek nie wykorzystała aż pięciu break pointów (4:2). Mimo słabszej skuteczności Agi końcówka premierowej partii zdecydowanie należała do tenisistki z Krakowa, która po 28. minutach pewnie wygrała seta (6:2).

Druga partia nie zaczęła się najlepiej dla Polki. Siniakova po praz pierwszy w meczu przełamała podanie Radwańskiej po tym, jak wygrała trzy piłki z rzędu od stanu 15:30. Po nie najłatwiejszym gemie 26-latka odrobiła straty i kontynuowała passę w kolejnym wygrywając bez straty punktu (2:1). Słabszy moment w grze naszej tenisistki, a grająca siłowy tenis Czeszka popełniała mniej błędów i coraz więcej ryzykowała, co przyniosło efekt w postaci wygranego gema (2:2). Kolejne gemy były dość wyrównane jak na poziom tego spotkania. Jednak już po kilku minutach i wygranym własnym serwisie 15. rakieta świata wypracowała ważne breaki, które wykorzystała (5:3). Formalności dopełniła przy własnym serwisie posyłając na koniec asa serwisowego (6:3).