07.10.2016

Radwańska po raz piąty w półfinale China Open!

radwanska-chinaopen-day-6

Agnieszka Radwańska pokonała w dwóch krótkich setach (6:1, 6:2) Yaroslavę Shvedovą i awansowała do półfinału turnieju w Pekinie. W piątkowym spotkaniu krakowianka była zdecydowanie lepsza. Od początku kontrolowała wydarzenia na korcie i sprawnie zameldowała się w kolejnej rundzie chińskiej imprezy. Tam zmierzy się z Eliną Svtoliną, którą pokonywała już trzykrotnie.

Z powodu opadu deszczów ćwierćfinał pomiędzy Radwańska a Shvedovą rozpoczął się ze sporym opóźnieniem. Dla tenisistki z Kazachstanu był to drugi pojedynek tego samego dnia. Początek meczu wskazywał na to, że niżej notowana zawodniczka będzie walczyła jak równa z równą, ale sytuacja na korcie szybko uległa zmianie. Jak się okazało przełamanie, do którego doszło w gemie otwierającym było jedynym gemem zapisanym na konto rywalki. Shvedova miała problem z regularnością i dobrym podaniem. 29-latka próbowała grać ofensywnie, ale przynosiło to zupełnie odwrotny skutek. Solidna obrona, zmiana rytmu gry i walka o każdą piłkę dały krakowiance sześć gemów z rzędu! Po 31. minutach gry Polka pewnie zakończyła pierwszą partię.

Drugi set rozpoczął się od długiego gema, w którym Isia nie wykorzystała aż pięciu break pointów! Wyrównany początek przypominał dokładnie to, co działo się w premierowej odsłonie. Chociaż Radwańska miała nieco większe problemy z własnym serwisem, jej rywalka nie potrafiła tego wykorzystać. Shvedova kilkakrotnie marnowała wygrane punkty, nie potrafiła skutecznie kończyć wymian ani znaleźć sposobu na solidną grę Biało-Czerwonej. Nasza tenisistka nie prezentowała nic nadzwyczajnego, grała na tyle, na ile wymagała tego przeciwniczka. Liczba niewymuszonych błędów mówi wszystko o tym meczu – Polka popełniła ich dziewięć, natomiast Kazaszka aż 30! Przy własnym podaniu Isia pewnie zakończyła spotkanie i tym samym awansowała po raz piąty do półfinału Premier Mandatory w Pekinie.