24.08.2016

Radwańska pokonała Ostapenko i zagra w ćwierćfinale!

Radwanska-New-Haven

Agnieszka Radwańska w dwóch setach (7:5, 6:1) pokonała Jelenę Ostapenko i awansowała do ćwierćfinału imprezy w New Haven. Nie była to łatwa przeprawa dla naszej tenisistki, szczególnie w pierwszej partii, gdzie przeciwniczka walczyła do samego końca. W kolejnej rundzie rywalką Radwańskiej będzie lepsza z pary Caroline Garcia vs. Kirsten Flipkens.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Radwańską, a Ostapenko rozpoczęło się lepiej dla Polki. Już w gemie otwierającym nasza tenisistka przełamała serwis rywalki za sprawą wielu niewymuszonych błędów zawodniczki z Rygi. W kolejnym gemie nie było tak łatwo, bo krakowianka musiała bronić breaków i ostatecznie oddać własne podanie. Już na początku tej rywalizacji można było dostrzec, że Łotyszka nie czekała na błędy, lecz sama odważnie atakowała i rozrzucała Radwańską po korcie. Obie tenisistki prezentowały ciekawą i wyrównaną walkę, jednak przy stanie 4:5 40:0 Isia nie potrafiła zakończyć gema przez co musiała bronić piłki setowej. Mocno bijąca 19-latka na szczęście dla turniejowej „jedynki” także popełniała proste błędy i mimo nerwowej sytuacji udało się wyrównać stan seta. Przełomowy okazał się kolejny gem, w którym Isia zdobyła przełamanie i po blisko godzinie gry zakończyła pierwszą partię (7:5).

Drugą partię również rozpoczęła Ostapenko i podobnie jak w premierowej odsłonie szybko oddała swój serwis. Nerwowość, która wkradła się w grę rywalki znacznie obniżyła poziom tego spotkania. Mimo odważnej gry jaką prezentowała Łotyszka, siła uderzenia i ilość narastających błędów dały kolejne przełamanie i bezpieczną przewagę Radwańskiej w całym meczu. Po serii wygranych czterech kolejnych gemów w drugim secie Jelena zanotowała łatwy gem serwisowy. Brak pomysłu na grę i liczne błędy spowodowały, że Ostapenko nie była w stanie nawiązać w tej partii walki z bardziej doświadczoną Polką. Po godzinie i 23. minutach gry Isia mogła cieszyć się z awansu do ćwierćfinału turnieju w New Haven.