27.08.2016

Radwańska powalczy o tytuł w New Haven!

Radwanska-New-Haven-2016

Agnieszka Radwańska w półfinale Connecticut Open rozgromiła Petrę Kvitovą! Polka oddała przeciwniczce zaledwie dwa gemy i w świetnym stylu awansowała do finału w New Haven. Znakomita defensywa, bardzo dobra gra zza linii końcowej, przyzwoity serwis i turniejowa „jedynka” powalczy o tytuł z Eliną Svitoliną. Mecz już dzisiaj nie przed 22:00 czasu polskiego.

Dzisiaj również krakowianka zaczynała spotkanie od własnego podania, które bardzo łatwo utrzymała. Kvitova nie mogła wejść w rytm meczowy, przez co popełniała dużo niewymuszonych błędów. Isia od razu dostała break pointa, jednak tym razem bardzo dobry serwis wyratował Czeszkę z opresji. Przy kolejnej okazji Radwańska nieuważnie zagrała przy siatce, lecz trzecia piłka była już jej i przełamała rywalkę! Obrończyni tytułu w początkowej fazie pojedynku nie miała powodów do zadowolenia – dalej oddawała mnóstwo łatwych punktów. To nie mogło skończyć się inaczej, jak następnym breakiem na korzyść biało-czerwonej! Turniejowa „jedynka” była dla przeciwniczki ścianą nie do przejścia. Petra uderzała coraz mocniej, jednak nie przynosiło to oczekiwanego efektu. Kolejne punkty wędrowały na konto Agnieszki, która prowadziła już 5:0. Dopiero po 29. minutach gry dwukrotna mistrzyni Wimbledonu wygrała gema! Na więcej Radwańska nie pozwoliła i zdecydowanie wygrała otwierającą partię.

Druga odsłona także rozpoczęła się znakomicie dla naszej tenisistki. Polka po grze na przewagi przełamała Kvitovą, która dalej seryjnie popełniała błędy. Reprezentantka Czech przy serwisie Agnieszki zaczęła grać coraz regularniej, jednak nie wykorzystała szansy na odłamanie i dalej to Isia kontrolowała spotkanie. Co było dalej? Nic innego jak kolejny break dla najwyżej rozstawionej tenisistki w Connecticut Open! 27-latka z Krakowa grała jak natchniona i widać było, że od początku jest bardzo pobudzona. Czwarta rakieta świata nie miała żadnych problemów z własnym gemem, którego wygrała „na sucho”. Radwańska także w tym secie nie pozwoliła rywalce na zbyt dużo. Petra ponownie ugrała tylko gema! Po godzinie i 19. minutach gry musiała uznać wyższość naszej zawodniczki!