26.04.2017

Radwańska przegrała już w I rundzie!

Radwanska_Stuttgart_2017

Agnieszka Radwańska przegrała 0:2 (2:6 4:6) z Ekateriną Makarovą w I rundzie Porsche Tennis Grand Prix. Większość spodziewała się poprawy formy 28-latki, jednak nic takiego nie miało miejsca. Rosjanka w pełni zasłużyła na zwycięstwo i teraz zmierzy się z Marią Sharapovą lub Robertą Vinci.

Nie tak to sobie wyobrażaliśmy…

Mecz nie zaczął się dobrze dla naszej reprezentantki. Isia szybko straciła podanie po zbyt pasywnej grze. Przeciwniczka grała agresywnie, atakowała do siatki i powiększyła prowadzenie. Przy odważniejszych próbach Agnieszka przejmowała inicjatywę, jednak nie podejmowała się tego zbyt często. Z małymi problemami, ale wreszcie Radwańska wygrała gema przy swoim serwisie. Początek wyraźnie należał do Makarovej, która nie miała kłopotów z odczytywaniem zagrań krakowianki. Polka miała swoją szansę na odłamanie, lecz return w środek na pewno nie był najlepszym rozwiązaniem. Trzeba otwarcie powiedzieć, że gdyby Ekaterina zagrała „z głową”, to prowadziłaby już bardzo wysoko w premierowej partii. Na szczęście dla Biało-Czerwonej rywalka się myliła i Isia dalej mogła liczyć na pozytywny rezultat w tym secie. Nadzieja zgasła już chwilę później, gdy Agnieszka straciła kolejne podanie. Rosjanka nie wypuściła okazji z rąk i wygrała na otwarcie (2:6).

Było lepiej, ale nie wystarczyło

Również druga odsłona rozpoczęła się źle dla reprezentantki Polski. Przełamanie na starcie, jednak tym razem Radwańska zdołała szybko odrobić straty. Czekanie na błąd ze strony Makarovej nie miało najmniejszego sensu. Uwagi w przerwie pomiędzy partiami starał przekazać się Dawid Celt, ale Isia nie była w stanie wcielić ich w życie. Gra krakowianki uległa poprawie, Agnieszka grała dokładniej, mimo to nie wystarczyło nawet do wygrania jednego seta. Kluczowy okazał się dziesiąty, ostatni gem tej partii. Radwańska miała wtedy 3 break pointy z rzędu, jednak nie zdołała odłamać tenisistki z Moskwy (4:6). Tym samym Polka nie obroni punktów z zeszłego roku, kiedy to dotarła do półfinału imprezy w Stuttgarcie.