24.02.2016

Radwańska rozpracowała Niculescu!

Agnieszka-Radwanska-Qatar-Total-Open

Agnieszka Radwańska zagra w ćwierćfinale Qatar Total Open! Polka w III rundzie pokonała Monicę Niculescu po dwóch partiach (7:5 6:1). Nasza reprezentantka zagrała bardzo spokojnie szczególnie w drugiej partii, chociaż brawa należą się także za otwierającego seta. Turniejowa „trójka” wróciła od stanu 1:4! W walce o półfinał biało-czerwona zmierzy się z Robertą Vinci lub Caglą Buyukakcay.

Radwańska rozpoczęła spotkanie od straty podania. Rywalka błyskawicznie wchodziła pod siatkę i kończyła wymiany wolejami. Krakowianka na szczęście szybko się otrząsnęła i odrobiła straty (1:1). Isia nie mogła się wstrzelić pierwszym serwisem i ponownie musiała uznać wyższość rywalki. Niculescu dwukrotnie minęła naszą reprezentantkę pod siatką i znów wyszła na prowadzenie (1:2). Rumunka dużo piłek slajsowała, nadawała dużo rotacji, co bardzo utrudniało grę Agnieszce. Po raz kolejny przeciwniczka wykorzystała słabą postawę Polki w polu serwisowym, a podwójny błąd dopełnił formalności. Monica zaskakująco łatwo radziła sobie przy gemach biało-czerwonej (1:4)!

Również Radwańska nie miała problemu z przełamaniem. Bardzo dobre returny dały jeszcze nadzieję na powrót w tym secie. Dodatkowo 26-latka pogoniła rywalkę po korcie dwa razy posyłając idealne loby! Także tym razem Isia musiała bronić break pointów, jednak zdołała utrzymać gema popisując się genialną techniką (3:4)! Turniejowa „trójka” miała dużo szczęścia odłamując i tym samym wyrównując stan partii. Najpierw nie wykorzystała trzech piłek z rzędu na przełamanie, a następnie słabo grała przy równowagach. „Na małe pola” okazała się jednak lepsza i zdołała zniwelować straty! Agnieszka weszła wreszcie na swój poziom i wygrała gema do zera. Również Niculescu obroniła podanie „na sucho” (5:5). Końcówkę seta lepiej rozegrała Radwańska, która przełamała przeciwniczkę tuż przed tie-breakiem! Po 57. minutach gry wyszła na prowadzenie w meczu (7:5).

Drugą część spotkania także rozpoczęła Isia, która po grze na przewagi utrzymała gema (1:0). Silny wiatr utrudniał wymiany obu zawodniczkom, ale szybciej do warunków przystosowała się nasza reprezentantka. Rumunka cały czas grała dużo slajsami, rotowała prawie każde uderzenie, jednak nie wychodziło jej to tak dobrze jak na początku rywalizacji. Mimo to Monica wyciągnęła gema od stanu 0.30 i dalej była w grze o zwycięstwo. Wydawało się, że Radwańska od kilkunastu minut kontrolowała przebieg meczu, lecz przeciwniczka cały czas dawała o sobie znać. Turniejowa „trójka” była skuteczniejsza pod siatką, co od razu przełożyło się na wynik. Nawet po wizycie trenera Niculescu nie mogła wrócić na właściwe tory i po 9. minutowym gemie straciła podanie (3:1)! Także kolejny „mały punkt” wpadł na konto Isi, która najpierw broniła czterech break pointów, lecz ostatecznie wyszła z opresji. Rywalka widocznie odpuściła i była bardzo zniechęcona po wspaniałych odegraniach Radwańskiej. Spotkanie zakończyło się świetnym gemem Polki, która zagra w ćwierćfinale Qatar Total Open (6:1)!