11.06.2015

Radwańska w ćwierćfinale w Nottingham!

Radwanska-2

Sezon na kortach trawiastych dla Agnieszki Radwańskiej to szansa na zażegnanie kryzysu i ustabilizowanie formy. Po bolesnych porażkach, których krakowianka doświadczyła w tym roku przychodzi czas na ulubioną nawierzchnię. Przed przystąpieniem do najważniejszej imprezy, czyli Wimbledonu (29.06) nasza tenisistka wystąpi w dwóch turniejach, obecnie trwający w Nottingham i Eastbourne.  Radwańska zainaugurowała sezon na kortach trawiastych obiecującym zwycięstwem. W pierwszej rundzie w Nottingham Isia wygrała z Alla Kudryavtsevą 6:0, 6:3.

Dzisiejszy pojedynek był dla Radwańskiej krótką i łatwą przeprawą do ćwierćfinału. Mimo nie najlepszego początku (Polka przegrywała 0:2), szybko udało się doprowadzić 26-latce do wyrównania stanu meczu i grania coraz pewniej. Zmuszała rywalkę do popełniania błędów. Coraz częstsze pomyłki Amerykanki dały po 30 minutach gry zwycięstwo w pierwszym secie 6:3. Druga partia potoczyła się błyskawicznie pod dyktando naszej tenisistki. Mogliśmy zobaczyć ten styl gry do którego nas przyzwyczaiła, tą „starą” Agnieszkę z precyzją, mądrością i techniką. Oddanie jednego gema w tej odsłonie potwierdziło dominację Radwańskiej na korcie.

W trwającym zaledwie 61 minut pojedynku Isia zanotowała dwa asy, jeden podwójny błąd, dwa winnery i 13 błędów własnych. Zawodniczka z Krakowa wykorzystała aż pięć z sześciu break pointów i tylko raz dała się przełamać. O miejsce w półfinale rozstawiona z numerem „pierwszym” Radwańska powalczy w piątek z Lauren Davis (godz. 14:30), która w środę obroniła osiem meczboli, zanim wyeliminowała inną Polkę – Magdę Linette.